Mega Krzyżówki – klasyczny sposób na pobudzenie myślenia

Mega Krzyżówki to aplikacja polskiego autora – Przemka Wagnera. Jak już wiecie, chętnie testujemy produkcje naszych rodaków, by wspierać młode talenty. Póki co, grę można pobrać jedynie w Google Play, lecz mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się również na urządzenia z iOS-em, oraz Windows Phone. Jak wypadła aplikacja na tle swoich ,,koleżanek”? O tym przeczytacie w dalszej części tego wpisu.

mega

Jeżeli zdarza Wam się rozwiązywać krzyżówki, z pewnością wiecie jak denerwujące jest poszukiwanie odpowiedzi na nieznane hasła. Często sięgamy do internetu, przeszukujemy domowe encyklopedie i fora w poszukiwaniu interesującego na wyrazu. Na całe szczęście autor pomyślał o takich niedogodnościach i stworzył kilka przydatnych opcji, dzięki którym zadanie staje się dużo łatwiejsze.

Z jednej strony możliwość sprawdzenia hasła ,,od ręki”, podania wybranej litery, czy zakończenie całej zabawy jest przydatne, lecz z drugiej strony uniemożliwia to poszerzenie swojej wiedzy. Teoretycznie poznając hasło możemy je zapamiętać, ale dobrze wiemy, że dłuższa lektura (na przykład ściągnięta z Wikipedii) jest w stanie zakorzenić się w naszym umyśle na dłużej. Na szczęście nikt nas nie zmusza do korzystania z podpowiedzi – świetnie że takie istnieją i niech służą leniuchom.

mega2

Wygląd aplikacji nie jest jakoś szczególnie ładny, lecz chyba nikt z nas nie oczekuje od krzyżówek jakiejś zaawansowanej grafiki. Mamy okazję na korzystanie z dźwięku, bądź skupienie w ciszy. W produkcji nie spotkamy się z mikropłatnościami, co już na samym starcie jest wielkim plusem.

Generowanie krzyżówek jest dość szybkie. Nie zdarzyło mi się trafić na plansze, które już przerabiałam. Jeżeli lubicie łamigłówki i często kupujecie papierowe wersje, prawdopodobnie przyda Wam się mobilna wersja tego zabijacza nudy :)

Pobierz w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button