MedDose – już nie musisz pamiętać o lekarstwach

Czy Twój lekarz przepisuje Ci dużą ilość tabletek, o których zażywaniu – przez wiele spraw na głowie – bardzo często zapominasz? Jeżeli tak, to koniecznie powinieneś zainteresować się programem MedDose. Aplikacja od D-Tech to świetna  „przypominajka”, dzięki której będziesz zawsze o odpowiedniej porze informowany o konieczności wzięcia lekarstwa. Zainteresowany? W takim razie czytaj dalej.

Tym, co dosłownie każdego dnia „faszerują się” różnego rodzaju specyfikami medycznymi, nie musimy chyba pisać o tym, jak ciężko jest każdego dnia pamiętać o ich zażywaniu. Na szczęście przyszło nam żyć w XXI wieku i problemy pamięciowe nie są już wielką katastrofą. Wszystko bowiem potrafi załatwić prosta aplikacja.

MedDose pod względem graficznym nie wygląda perfekcyjnie. Uważamy jednak, że nie można tego do końca uznać za wadę programu, gdyż po prostu powstał on w zupełnie innym celu, aniżeli zachwycanie posiadaczy smartfonów i w tej kwestii chyba się z nami zgodzicie, prawda?

Jeśli chodzi o główne funkcje opisywanego przez nas programu, to oferuje on przede wszystkim opcję pozwalającą na ustawienie przypomnień dotyczących konkretnych leków. Polega to mniej więcej na tym, że aplikacja o wyznaczonej przez nas godzinie uruchamia alarm, dzięki któremu będziemy brać tabletki zawsze o odpowiednich godzinach.

Co ciekawe, MedDose pozwala nam – przy ustawianiu alarmu – na wyznaczenie momentu, w którym dany lek powinniśmy zażyć. Teraz więc już nawet nie musicie pamiętać tego, czy, na przykład, dużą żółtą tabletkę powinniście połykać przed czy może po posiłku.

Warto wspomnieć też o zamieszczonym w programie widżecie umożliwiającym dodanie do ekranu głównego swego rodzaju licznika odmierzającego czas do wzięcia kolejnej tabletki.

MedDose w aż pięciu wersjach językowych (w tym, oczywiście, polskiej) można pobrać z Google Play zupełnie bezpłatnie. Jeśli więc często musicie brać leki, a po prostu o tym zapominacie, program od D-Tech powinien Wam się przydać.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button