Magicka – Harry Potter to pikuś

Wierzycie w magię? Ja za sprawą książek o Harrym Potterze trochę zacząłem. I muszę Wam przyznać, że chyba faktycznie rzucanie czarów faktycznie jest w jakiś sposób możliwe. Szkoda, niestety, że nie mogę się tego nauczyć. Są na szczęście jednak gry pokroju Magicka, dzięki którym chociaż przez kilka minut mogę poczuć się jak czarodziej.

W grze Magicka wcielamy się w postać zakapturzonego, ubranego w czerwony stój, tajemniczego czarodzieja. Naszym celem jest niszczyć za pomocą zaklęć wszystkie niebezpieczne kreatury, jakie staną nam na drodze. Przyznać trzeba, że autorzy opisywanej produkcji mają sporo wyobraźni, gdyż przygotowali przeciwników w postaci kamiennych stworów, kaznodziejów, jednookich bestii oraz wielu innych.

Zabawa polega na chodzeniu z lewej strony wirtualnego świata na prawą. Dokładnie tak samo, jak w starych dobrych grach. Poruszamy się zgodnie z prostą zasadą – tam gdzie dotykamy palcem, tam idzie nasz bohater. Na dole ekranu mamy przyciski symbolizujące poszczególne zaklęcia, jakie mamy do dyspozycji. Co ciekawe, w tym przypadku nie musimy korzystać z gotowych czarów, a możemy tworzyć swoje własne. Możliwości jest całkiem sporo. Kombinatorzy powinni być zadowoleni.

Magicka oferuje zarówno grę dla jednej, jak i kilku osób. Misji do przejścia jest zadowalająca ilość. Produkcja – jak dla mnie – audiowizualnie prezentuje się bardzo dobrze. Jedynym jej mankamentem jest fakt, iż nie jest darmowa. Ale co tam – od czasu do czasu warto na dobrą grę wydać parę złociszy ;)

Magicka do pobrania za $1,99 w AppStore

Ocena Appsblog.pl: 9/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button