Knot360 Pro – dla biwakowiczów, majsterkowiczów i ratowników

Jeśli podobnie ja ja, zastanawiacie się jak można własnoręcznie stworzyć najróżniejsze wiązania sznurkowe, powinniście przyjrzeć się Knot360 Pro od Chao Zhang. W aplikacji znajdziecie aż 94 rodzaje węzłów, które przydają się w życiu codziennym, oraz podczas bardzo specyficznych, często hardkorowych sytuacji.

Co byście zrobili, gdybyście rozbili się na bezludnej wyspie? Prawdopodobnie kombinowalibyście w jaki sposób się z niej wydostać. Dzięki znajomości rozmaitych wiązań, moglibyście na przykład zrobić tratwę z silnych traw i kawałków drewna. Takie połączenie musi być stabilne – warto więc podszkolić się w domowych warunkach :)

Aplikacja została podzielona na kilka zakładek. W jednej znajdziecie wszystkie 94 węzły, których możecie się uczyć po kolei – niezależnie od ich ewentualnej przydatności. Jeśli jednak wybieracie się na biwak, bądź myślicie o wspinaczce górskiej, zajrzyjcie do kategorii. Znajdziecie tam pogrupowane wiązania na każdą sytuację.

Wchodząc w opcję z wędkowaniem, zobaczycie 15 rodzajów węzłów. Możecie wybrać taki, który będzie Waszym zdaniem przydatny i krok po kroku majstrować przy sznurkach z filmem wideo, na którym znajdziecie bardzo dokładne instrukcje.

Korzystacie z jakiegoś wiązania najczęściej? Dodajcie go do ulubionych, by później nie gubić się w dziesiątkach kolorowych sznurków. Jeden klik i sznurek sam się wiąże na ekranie Waszego urządzenia.

Kolejną zakładką są typy wiązań. Nie znam się na profesjonalnych ich nazwach, lecz mogę powiedzieć, że nawet laik będzie w stanie znaleźć coś, co go interesuje. Na miniaturkach widnieją małe zdjęcia gotowych już wiązań – niektóre można wykonać za pomocą jednego sznurka, inne z co najmniej dwoma kawałkami.

Sądzę, że każdy w dzisiejszych czasach powinien mieć taką aplikację w swoim smartfonie. Może nie będzie ona przydatna każdego dnia, lecz w sytuacjach awaryjnych, kiedy ktoś będzie potrzebować pomocy, zepsuje nam się samochód, namiot odmówi posłuszeństwa, z pewnością się przyda.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button