KatataK – strzelanka dla fanów pixel art

KatataK to produkcja, która przez swoich autorów została wyceniona na prawie osiem złotych. Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem jakiejś strzelanki, a do tego jesteście fanami wszystkiego, co związane jest z pikselami i retro rozgrywką, myślę, iż powinniście zajrzeć do reszty tego wpisu.

bos

Gra KatataK opowiada nam o inwazji kosmitów na naszą planetę. Tutaj nie mamy jednak do czynienia ze stworkami z wielkimi głowami oraz oczami. W rolę obcych wcielają się bowiem… koty. Tak, dobrze przeczytaliście – czarne, szare, bure i inne takie, które bez problemu znaleźć można w polskich domach.

Do dyspozycji oddano nam w apce dwa tryby zabawy – Survival oraz Story. Jeżeli chodzi o ten pierwszy, celem numer jeden jest w nim przetrwanie. Rekordy w tym przypadku wyrażone są w metrach, a nie liczbie sekund, jaką udało nam się utrzymać bohatera przy życiu. Nie jest to jakaś wielka nowość, ale na pewno warto o tym wspomnieć.

Jak zapewne się domyślacie, w KatataK – podobnie jak w innych produkcjach – tryb Story jest ściśle związany z fabułą. Nie strzelamy tutaj do naszych rywali bez większego celu, lecz robimy wszystko, by po prostu ukończyć jedno zadanie i przejść do następnego. Leveli zbyt wiele nie ma, ale i tak przez pewien czas pozwalają nam nieźle się pobawić.

W kwestii urozmaiceń autorzy opisywanej gry postanowili stworzyć przede wszystkim sklep z wirtualnymi bronami oraz kilku głównych bohaterów. Każda z postaci posiada nieco inne cechy – niektórzy z nich mogą pochwalić się lepszą mocą, natomiast inni – zasięgiem strzału lub efektywnością przeładowywania maszyny do zabijania.

Zbijanie kosmicznych kotów nie jest w KatataK czymś skomplikowanym. Tak naprawdę ogranicza się do dotykania palcem obranych przez nas celów i tylko tyle. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż początkowo oponenci należą do dosyć łatwych, ale z biegiem czasu modyfikują się, co sprawia, że ich pokonanie nie jest prostą czynnością.

Grafika w KatataK nie każdemu się spodoba, bo po prostu nie każdy należy do miłośników pixel artu.Myślę jednak, że retro-maniacy powinni wydać tych kilka złotych i kupić tę gierkę.

Do pobrania za 7,84 PLN w Google Play oraz AppStore (banner poniżej).

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button