Jet Raiders – klasyka w nowym wydaniu

Jeżeli szukacie lotniczych strzelanek wzorowanych na starych, dobrych grach, w jakie można było grać na pierwszych komputerach i konsolach, z czystym sumieniem możemy polecić Wam polską produkcję zatytułowaną Jet Raiders.

Po uruchomieniu Jet Raiders naszym oczom ukazuje się kolorowe menu. Nie sam zbiór zakładek jest jednak w tym przypadku ważny – chodzi głównie o to, czemu on jest poświęcony. Otóż w jego tle widzimy na ekranie wirtualnego laptopa starą i poczciwą strzelankę River Raid. Nieco starsi gracze wiedzą już pewnie zatem z czym będziemy mieli do czynienia w polskiej grze Byterush. Młodszym radzimy czytać dalej i zdobywać wiedzę na temat prawdziwego klasyka!

Tak, jak we wspomnianej już wyżej produkcji Activision, w Jet Raiders gracz siada za sterami samolotu wyposażonego w broń, a jego zadanie polega na niszczeniu wszystkich wrogich maszyn, które go otaczają. Na każdej planszy lecimy do góry aż do momentu, kiedy naszym oczom ukaże się most, który musimy zrównać z ziemią. Oczywiście, po drodze należy pamiętać o uzupełnianiu zapasów paliwa i amunicji. Opisywana gra nie jest więc kolejną strzelanką, która nie wymaga od gracza chociażby odrobiny „pomyślunku”.

Z racji tego, że dzisiejsze urządzenia potrafią więcej niż Atari 2600 czy Commodore 64, pod względem graficznym Jet Raiders różni się sporo od River Raid. W polskiej produkcji do dyspozycji mamy kilka rodzajów plansz trójwymiarowych. Każda z nich została starannie przygotowana – wszystkie elementy wyglądają naprawdę dobrze, dzięki czemu granie to sama przyjemność! Warto również dodać, że w strzelance od Byterush do naszej dyspozycji oddanych zostaje kilka typów samolotów, o czym nie można było pomarzyć w pierwszej wersji gry Carola Shawa.

Najbardziej obawialiśmy się w Jet Raiders sterowania. Zostało ono jednak rozwiązane całkiem dobrze. Latającą maszyną sterować można za pomocą akcelerometru bądź też ekranu dotykowego. Zarówno ta pierwsza opcja, jak i druga spisują się bardzo dobrze i nie można im niczego zarzucić.

Polskiego River Raida znajdziecie w Google Play i AppStore. W obu przypadkach gra kosztuje około 7 złotych.

Ocena AppsBlog.pl: 5/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button