iZurvive – dla graczy DayZ apka obowiązkowa!

Zacząłem swoją przygodę z DayZ, popularnym modem opowiadającym o inwazji zombie do gry ARMA II dość niedawno. I jeśli poznawanie Czarnorusi- ponad 100 kilometrów kwadratowych terenu stanowi frajdę, to przewaga nad innymi graczami w tym przypadku jest ogromna. Dlaczego?

unnamedCAURIHRR

iZurvive – DayZ Lootmap + to dzieło programistów ze studia Innovaptor OG, które debiutuje na Google Play tą aplikacją. Jeśli nie gracie w DayZ, niestety ta aplikacja na nic wam się nie przyda, a jeśli jesteście zapalonymi graczami, to zapraszam do dalszej lektury. Przy pierwszym odpaleniu aplikacji możemy ściągnąć jedną lub kilka aktualnych map do tego moda: Chernorus, Tavianę, Namalsk lub Tavianę Origins. Każda z tych map zajmuje około 35mb na naszej karcie pamięci, więc należy mieć to na uwadze. Po przejściu do mapy mamy oczywiście topograficzną mapę całego terenu, ale w sumie po co nam to, jeśli w grze znajdujemy mapę i mamy praktycznie to samo? Sekret tkwi w przyciskach w prawym górnym rogu. Możemy tam włączyć pokazywanie poszczególnych stref pojawiania się przedmiotów, a te, jak wam pewnie wiadomo, są w pewnym sensie stałe. Więc możemy wybrać, czy mapa ma nam pokazywać strefy mieszkalne, przemysłowe, militarne, stacje benzynowe, szpitale, studnie z wodą, czy też miejsca pojawiania się poszczególnych pojazdów. Do tego mamy też wskazówkę, jakiej wartości przedmioty pojawiają się w owych miejscach, czy to strefa mniejszego popytu, czy też może trafimy na coś cennego. Brakuje tylko opisanych pojazdów, niby widać, że w tym miejscu znajdziemy helikopter, jednak nie mamy zielonego pojęcia, jakiego typu.

unnamedCAID50BP

Drugą bardzo przydatną funkcją jest drużynowe oznaczanie. Gdy mamy dostęp do Internetu i nasi kompani posiadają taką aplikację na swoim sprzęcie, możemy utworzyć wspólnie drużynę i oznaczać swoje znaleziska różnymi znacznikami, określając pozycję gracza, namiotu, czy też spotkania.

Wielu graczy uważa, że korzystanie z takiej mapy to naginanie zasad i oszustwo, jednak moim zdaniem w grze, w której przyjazny kompan po chwili strzela Ci w plecy, by zabrać Twoje zapasy jest dopuszczalna każda przewaga nad innymi.

Ocena AppsBlog to 8/10.

iZurvive do pobrania za darmo z Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button