I Ty możesz zostać Napoleonem, czyli mobilne strategie!

W nowym odcinku „Pociągu do gier” Mateusz skupił się na strategiach. Greed Corp, to gra turowa, utrzymana w modnym steampunkowym klimacie. Kraina, w której toczymy bitwy rozpada się wskutek nadmiernej eksploatacji, a chciwe korporacje walczą między sobą o pozostałe dobra. Podoba mi się koncepcja plansz, rywalizacja rozgrywa się bowiem na polach w kształcie sześciokątnych słupów.

Nasze zadanie polega oczywiście na pokonaniu wszystkich nieprzyjaciół i co ciekawe, możemy się zmierzyć zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i żywym przeciwnikiem. Mnie się podobało, chociaż mechanika gry na początku wydawała mi się nieco skomplikowana, ale jak już się załapie co i jak, to naprawdę wciąga!

2

W programie znalazło się również słynne tower defence, czyli Kingdom Rush. Tutaj stajemy na czele armii, która broni swojego królestwa przed najazdem goblinów, orków, trolli i tym podobnych złych stworów. Rozgrywka polega na odpieraniu kolejnych fal przeciwników, co robimy budując wieże obronne. Walki toczą się na przestrzeni kilkudziesięciu coraz trudniejszych misji, rozgrywających się w najróżniejszych sceneriach.
Mimo prostej mechaniki gry Kingdom Rush stawia przed nami spore wyzwanie strategiczne i może przez to dawać wiele satysfakcji!

Zobacz nowy odcinek pod tym linkiem.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button