[Hot Gniot #3] Mountain Truck – gra w obrazkach!

W sklepie Play można znaleźć wiele słabo zoptymalizowanych produktów, które nawet na sprzęcie, który ledwo przewyższa specyfikacją kalkulator potrafią się nieźle przyciąć. Ale zawsze jest na to jakieś wytłumaczenie- flash, dobra grafika… Tu niestety prawie rzuciłem telefonem. Dlaczego?

Mountain Truck to gra studia IMAGIC DESIGN, które na swoim koncie ma aplikacje do malowania paznokci, jazdy na motocrossie i strzelania do terrorystów, czyli full opcja. Jednak każda z tych gier ma jedną cechę wspólną- zrobiono ją na odwal się i wypuszczono do Marketu. Podobnie jest z Mountain Truck. W grze wcielamy się w kierowcę samochodu terenowego, czegoś w stylu buggy. Naszym zadaniem jest przejechać planszę, bez utraty całego paska zdrowia i przed końcem czasu. Zafrasowany całą oprawą jednak nie zdążyłem przejechać nawet połowy poziomu przed końcem czasu i licznik dochodząc do zera zaczął… Odliczać w górę. To nie żart, skończyłem poziom mając 40 sekund zapasu. Rozgrywka polega na znanym schemacie balansu- dodajemy gazu lub hamujemy i przenosimy ciężar na przód, bądź na tył naszego samochodu. Wszystko za pomocą przycisków na ekranie, nie ma co liczyć na udział akcelerometru. Jednak cała gra, mimo tak prostego pomysłu, jest niezłą mordęgą i chętnie znalazłbym ludzi odpowiedzialnych za programowanie tego czegoś, by w namacalny sposób pokazać im, jak wielki czuję dyskomfort grając w tą grę. Aplikacja mimo szkaradnej grafiki i wykonania z paru pikselowatych elementów zacina nawet na Samsungu SIII! Zacina to złe słowo, cała rozgrywka to jakiś chory pokaz slajdów! Co najśmieszniejsze, licznik ucieka zgodnie z przyjętym standardami.

Technicznie jest to jedna, wielka, okropna porażka- grafika wygląda gorzej, niż 16 bitowych grach, sterowanie też strasznie męczy, szczególnie, że ma ostre problemy z multitouchem, więc można zapomnieć o gazowaniu i przechylaniu się. Muzyka jest słaba i niczym nie zmącona przygrywa naszej mordędze z klatkami.

Zdecydowanie odradzam granie, w ogóle instalowanie tego produktu. Jak dla mnie jest to zasłużone 8/10 w skali gniotowatości.

Dla masochistów- pobierzecie grę z Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button