HOOK – minimalistyczna, a jaka genialna i logiczna

Są takie gry, które nie wymagają nadmiernej oprawy, by sprzedawać się fenomenalnie. Najlepszym przykładem na to jest HOOK, logiczna produkcja autorstwa Rainbow Train.

Od razu po uruchomieniu ikonki aplikacji, naszym oczom ukazuje się pierwszy poziom. Nie wiedząc o co chodzi – czy to ładowanie, czy jakaś interaktywna zabawa, pacamy w ekran na oślep. W końcu barwy się zmieniają i widzimy drugi poziom. Dalej do końca nie wiedząc o co chodzi, zaczynamy kombinować.

I właśnie o to chodzi. Czarne kulki znajdujące się na planszy są aktywne. Po ich dotknięciu cały mechanizm z nimi połączony zanika. Celem gracza jest całkowite oczyszczenie ekranu. Trudność polega na tym, że należy wskazać zanikanie elementów w odpowiedniej kolejności.

Początkowo jest prosto, bo w zasadzie nic się nie zazębia. Z czasem jednak robi się trudniej. Autorzy na szczęście nie ,,zaszczycili” graczy ograniczoną ilością żyć, dzięki czemu można grać do woli, nie martwiąc się kompletnie niczym.

Ciężko jest mi napisać ile leveli znajdziemy w produkcji, ani czy kolejne poziomy nabierają kolorów. Jedyne, co twórcy zdradzili, to jedno zdanie: „Hook” to odprężająca, minimalistyczna gra logiczna. Trudno się z tym nie zgodzić. Hook ma w sobie coś, co relaksuje, mimo zmuszenia mózgu do myślenia.

Na co dzień gra kosztuje kilka dolarów zarówno w AppStore, jak i w Google Play. Obecnie możemy skorzystać z promocji i na jabłuszkowe urządzenia pobrać apkę za darmo, a w przypadku Androida, kupić za 59 groszy. Zdecydowanie warto :)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
"HOOK"Maciej TargoniGames9,99 złDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button