Heroes of War: Orcs vs Knights – ciekawa strategia od Nexon

Heroes of War: Orcs vs Knights należy zaliczyć zdecydowanie do gier z kategorii ,,strategiczne”. W produkcji studia Nexon pojawiają się wątki budowli, walk, oraz trenowania wybranych wojowników. Do gracza należy decyzja czy zawładnie zespołem orków, czy rycerzy. Ja podjęłam się tych pierwszych i nie żałuję. Gra naprawdę wciąga i można korzystać z wszystkich jej zasobów w zasadzie bez konieczności brania udziału w mikropłatnościach.

Po grach strategicznych spodziewam się zawsze 15 minut tutoriala z full zasobami, a następnie czekania na wyprodukowanie się surowców. W przypadku opisywanego tytułu jest zdecydowanie inaczej. Walutą ekskluzywną są zielone diamenty, które jednak systematycznie zdobywamy wypełniając questy.

Gracz ma do wyboru zarządzanie orkami, bądź rycerzami. Zarówno jedni jak i drudzy są porównywalni – mam wrażenie że chodzi tu przede wszystkim o względy estetyczne – paskudni orkowie, czy przystojni rycerze :) Ja lubię przebrzydłe rzeczy, dlatego postawiłam na orków. Przyszło mi początkowo zbudować kilka budynków, w tym miejsca rekrutacji wojowników, a także miejsca z których czerpane są surowce, czyli ropa i złoto.

W grze głównie płacimy w złocie, lecz zdarza się (szczególnie podczas treningów), że niezbędna staje się ropa. Ulepszanie jej wydobywania sprawia, że szybciej i sprawniej odbywa się cały proces.

Kwestie walk pomiędzy różnymi zespołami są rozwiązane powiedziałabym – klasycznie. Wybieramy miejsce w którym stawiamy swoich bohaterów, a także decydujemy o kolejnych punktach ataku. Z czasem udaje nam się pokonać naprawdę wielkie terytoria i zgarnąć kupę wartościowych łupów, a innym razem idziemy na łatwiznę i w maleńkiej bazie odnosimy klęskę.

Zdarza się, że po dołączeniu do gildii przychodzi nam iść z pomocą innym graczom. Albo wysyłamy im posiłki, albo przyjmujemy ataki, albo pomagamy w tworzeniu potrzebnych konstrukcji. Dzięki temu również my w sytuacjach awaryjnych możemy liczyć na pomoc.

Grę zdecydowanie oceniam wysoko. Jest wykonana ładnie i nie wymaga w zasadzie mikropłatności. Polecam fanom strategii i wszelkich podobnych kategorii gier.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button