HeliHopper – ,,podłoga to lawa” w podniebnej wersji

HeliHopper to zręcznościówka, która od kilku godzin dumnie widnieje a AppStore, jako wyróżniona, nowa produkcja, którą warto poznać. Nie można przejść obok niej obojętnie – to pewne. Jak wypadła w skrupulatnych testach AppsBlog.pl? :)

Zasady gry i tryby rozgrywki

Zadaniem gracza w HeliHopper jest zdalne sterowanie helikopterem. Wbrew temu co może się wydawać, obsługa maszyny nie polega na obieraniu odpowiedniego kursu i pilnowaniu trajektorii lotu, jak to zwykle bywa w symulatorach, lecz na sprytnej obsłudze katapulty. Owa katapulta pozwala na w miarę precyzyjny dobór kąta i odległości, na jaką ma być wystrzelony główny bohater.

Sterowanie jest dość proste i intuicyjne, dzięki czemu już po kilku minutach z samouczkiem, możemy sobie pozwolić na samodzielną przygodę.

Do dyspozycji graczy oddano dwa tryby rozgrywki: wykonywanie misji i endless, czyli zabawę w nieskończoność. Pierwsza opcja spodoba się tym, którzy preferują konkretne zadania i przyznawane za nie wynagrodzenie, druga natomiast znajdzie uznanie w oczach wolnych duchów, którzy nie lubią ograniczeń.

Gra składa się z 65 bardziej lub mniej skomplikowanych misji i 9 opcji endless. By móc spróbować swoich sił w kolejnych planszach, w pierwszej kolejności należy poradzić sobie z najprostszymi zadaniami. Tryb nieskończony to zbiór 9 startów, z których pierwsze 3 należą do łatwych, 3 kolejne do normalnych i 3 ostatnie do hardkorowych. Różnice pomiędzy poszczególnymi poziomami trudności znajdują się przede wszystkim w możliwych do wykorzystania ułatwieniach.

 

Ulepszenia i nagrody

Co kilka godzin, każdy gracz otrzymuje od twórców nagrodę w postaci wartościowej skrzynki. Zawartością mogą być złote monety, bądź cenne diamenty, którymi można dysponować przy zakupie nowych helikopterów.

Do odblokowania jest 10 różnych maszyn, różniących się od siebie nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim parametrami (ilością żyć, umiejętnością wykonywania mini-skoków przydatnych do precyzyjnego lądowania, czy łatwością obsługi). Koszt takiej przyjemności nie jest nadzwyczaj wysoki. Wystarczy spędzić w grze kilkanaście minut, by móc sobie pozwolić na całkiem porządne zakupy.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button