Google Sky Map – odkrywaj Wszechświat za pomocą telefonu

Z pewnością wielu z Was, patrząc w niebo, wielokrotnie zastanawiało się, jaką w danym momencie obserwuje gwiazdę. Są zapewne także osoby, które przez długi czas starały się znaleźć pewien gwiazdozbiór, lecz ostatecznie musiały zrezygnować z poszukiwań. Na szczęście, Google pomyślało o takich użytkownikach systemu Android i specjalnie dla nich przygotowało świetną aplikację – Google Sky Map.

Takich aplikacji jak Google Sky Map nigdy za wiele w pamięci naszego telefonu bądź tabletu. Przydaje się ona bowiem nie tylko fanom astronomii, lecz także zwykłym osobom, które niejednokrotnie chciały dowiedzieć się, jaką gwiazdę obecnie obserwują.

Aplikacja przygotowana przez firmę Google jest niezwykle prosta w użyciu. Po prostu po jej uruchomieniu następuje lokalizowanie naszego telefonu. Chwilę później możemy już po prostu skierować telefon na interesujący nas fragment nieba i przeczytać, jaki w danej chwili obiekt astronomiczny mamy okazję podziwiać.

Bardzo ciekawą funkcją aplikacji Google Sky Map jest kompas, dzięki któremu możemy dowiedzieć się na którą stronę świata patrzymy.

Do najciekawszych opcji dostępnych dla użytkowników Google Sky Map należy także bez wątpienia możliwość wyszukiwania wybranego przez nas obiektu. Dzięki temu możemy znaleźć na niebie planety Układu Słonecznego, mgławice i inne fascynujące obiekty.

Ważnym, a być może i najważniejszym faktem dotyczącym Google Sky Map jest to, że jest to aplikacja całkowicie darmowa!

Aplikację Google Sky Map można pobrać z Android Marketu

A teraz przed Wami filmik, przedstawiający podstawowe funkcje astronomicznej aplikacji firmy Google:

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button