Georgie – aplikacja pomagająca tym, co mają problemy ze wzrokiem

Smartfony pojawiły się na rynku po to, by ułatwić ludziom życie. Na łamach naszego blogu często piszemy o aplikacjach czysto użytkowych, jednak jeszcze nigdy chyba nie pisaliśmy o programie tak niektórym potrzebnym, jak Georgie. Wspomniane przez nas narzędzie to bowiem najnowszy wynalazek studia Sight and Sound Technology, dzięki któremu z większości funkcji w telefonie korzystać będą mogli niewidomi bądź też osoby mające poważne problemy ze wzorkiem.

Program, o którym mowa w tym wpisie został zaprojektowany przez dwoje niedowidzących ludzi, Rogera i Margaret Wilson-Hinds. Pozwala to przypuszczać, iż aplikacja zawiera wszystkie funkcje, o jakich do tej pory niewidzący mogli tylko pomarzyć.

Jak czytamy w oficjalnych materiałach przygotowanych przez Sight and Sound Technology, Georgie w wersji podstawowej pozwala na wybieranie numerów telefonów za pomocą komunikatów głosowych albo też wysyłanie sms-ów przy użyciu mikrofonu. Co ciekawe, aplikacja jest również w stanie przeczytać tekstowe wiadomości, jakie otrzymała dana osoba na swojego smartfona.

Warto też wspomnieć o tym, że dzięki opisywanemu tutaj programowi osoba niewidoma może w łatwy sposób włączyć Wi-Fi, GPS, a nawet sprawdzić, poziom naładowania baterii. Ciekawie wygląda sprawa z samym modułem GPS, bowiem dzięki niemu za pomocą Georgie osoba niewidoma może zostać przez program doprowadzona do najbliższego przystanku, restauracji, urzędu pocztowego bądź banku.

Z racji tego, że osoby niewidome nie są w stanie sprawdzić pogody za ich oknami, istnieje w programie od Sight and Sound Technology możliwość sprawdzenia, czy za oknem świeci słońce, czy też pada deszcz. Georgie wydaje również komunikaty głosowe odnośnie temperatury powietrza na dworze.

Mimo że aplikację z tego wpisu już można pobierać z Google Play, na razie nie cieszy się ona wielką popularnością. Dlaczego? Najprawdopodobniej ze względu na jej cenę. Sam podstawowy pakiet kosztuje bowiem blisko 150 funtów brytyjskich. Na szczęście, pojawiają się głosy, że już wkrótce będzie można kupić smartfona z zainstalowanym Georgie, na którego będzie mógł sobie pozwolić prawie każdy.

Co myślicie o pomyśle stworzenia programu dla niewidzących? Myślicie, że w przyszłości psy przewodniki będą zastępowane przez smartfony i tablety?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button