Game Dev Story – pobaw się w developera

Są gry ciekawe i ciekawsze. Ta na pewno należy do tych drugich. Jest to jedna z najlepszych pozycji w Google Play i App Store. Gra ta może nie jest jedną z najnowszych, lecz wcale się nie postarzała. Do tej pory żadne studio nie zbliżyło się jeszcze do Kairo pod względem wciągania w swój świat gracza. Wszystkie gry Kairo są bardzo, bardzo podobne do siebie.

O co chodzi w grze? Naszym celem jest stworzenie jak najlepszej i jak najlepiej sprzedającej się gry. Najważniejszą rzeczą, która pozwoli nam to osiągnąć są nasi pracownicy. Tych możemy zatrudniać, zwalniać, trenować oraz szkolić na kilka rodzajów. Szkolenia kosztują, więc nie będziemy mogli zbyt często z nich korzystać. Do tego pracownicy mają poziomy, których jest dokładnie 5, a każdy z nich cechuje się kilkoma szczególnymi rzeczami takimi jak zdolności programistyczne czy muzyczne.

Jak więc jednak zabrać się za stworzenie gry… w grze? Najpierw będziemy musieli wybrać kilka podstawowych rzeczy. Pierwsza z nich to platforma, rodzaj gry oraz jej temat. Potem wybieramy co będzie najważniejsze (np. jakość albo innowacje) i nasi pracownicy zaczynaja pracować. Teraz już wszystko potoczy się właściwie samo. Wyniki sprzedaży zależą od gustów graczy, jakości naszej gry i właściwie tyle.

Nie zdradzimy wszystkich elementów gry, bo te trzeba odkrywać i lepiej nie znać tego, co nas będzie czekać :)

Co takiego sprawia, że gra przyciągnęła do siebie miliony graczy? Na pewno jest to świetne sterowanie i doskonale rozwiązana rozgrywka  jak na taką złożoność. Wszystko jest bardzo łatwo każdemu opanować. W trakcie testów okazywało się, że traciłem długie godziny na to by dopracować swój produkt poprzez odpowiednie sterowanie kierunkiem tworzenia gry. Cała aplikacja sprawia wiele frajdy, a do tego jest dość humorystyczna, bo firmy wymyślone dla gry są zmienionymi wersjami nazw prawdziwych.

Gra w Google Play w wersji pełnej oraz lite. Podobnie w App Store. Pełna, lite

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button