Egg vs. Chicken – pokaż, że masz jaja!

Czy to normalne, aby jajka rywalizowały z kurczakami? W Egg vs. Chicken najwyraźniej tak. Grę można zaliczyć do kategorii logicznych i zręcznościowych. Przede wszystkim liczy się szybkość. Można powiedzieć, że będziecie zmuszeni do … składania jajek! Spokojnie – nie musicie się bać o swoje pupy – chodzi o składanie jajek w minimum potrójne kombinacje :)

Gra studia PlayFirst zachwyciła mnie od początku. Ładna, kolorowa i oryginalna. Połączenie ,,match 3″ ze zręcznościówką wyszło twórcom gry bardzo dobrze. Sprawdźcie sami.

egg

Wyobraźcie sobie, ze musicie strzec swoich jajek. W przypadku mężczyzn zabrzmi to trochę perwersyjnie, ale wcale nie o to mi chodziło! Na planszy widzicie kilkanaście różnokolorowych jajek. Waszym zadaniem jest zbieranie ich do kupy i zestrzeliwanie pędzących w stronę grzędy kurczaków.

Jak pewnie zdążyliście zauważyć, będziecie mieć do czynienia z różnymi przeciwnikami. Żółte kurczaczki są mniej niebezpieczne, niż biały, wielki kurak, który ma ochotę na demolkę. Jak już wspomniałam, w zabawie najważniejszy jest czas. Nie chodzi o to, że mamy wyznaczony jego limit. Sęk w tym, że kury i koguty pędzą w nasza stronę systematycznie, bez przystawania na kilka sekund.

W czasie, gdy będą pokonywać kolejne metry, musimy się zająć obroną. Aby wystrzelić zestaw jajek. należy przede wszystkim zebrać w górnej części kurnika minimum trzy jaja w takim samym kolorze. Nie muszą być ustawione w poziomie. Ważne, aby stykały się ze sobą trzy identyczne obiekty.

egg2

Żółte kurczaki powalacie jednorazowym strzałem. Na białe musicie przygotować coś specjalnego. Jeżeli ustawicie zestaw czterej jajek w pionie, czyli jedno pod drugim, możecie być spokojni o Wasz los. Cztery strzały powalą kurę.

W sklepie możecie zakupić specjalne power-upy, umożliwiające rozstawianie pułapek na wrogów. Wystarczy inteligentnie skorzystać z bomby, lodu, czy innych przedmiotów, aby skutecznie obronić się przed inwazją białego mięsa.

Gra dzieli się na kilka grzęd. Aby przejść do kolejnej, należy najpierw rozprawić się ze wszystkimi levelami w obecnej. Możecie być pewni, że przejście całej gry zajmie Wam długie godziny :)

Pobierz za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button