Earthquake! – w sytuacji zagrożenia wstrząsami

earthquakePrzeżyliście kiedyś trzęsienie ziemi? Prawdopodobnie nie, bo naprawdę ciężko jest o to zjawisko w Polsce. Mamy niesamowite szczęście, że nasz rejon pozbawiony jest wszelkiego rodzaju katastrof typu tsunami, huragany, czy właśnie trzęsienia ziemi. Dlatego też nie jest to wpis, który mógłby zainteresować osoby, które mieszkają w Polsce. Dużo Polaków mieszka jednak w innych częściach świata, a więc pora na coś dla nich, bądź też dla pasjonatów trzęsień ziemi.

Program ma niewielką funkcjonalność. Na samym początku otrzymujemy ściągnięty z Internetu spis zawierający listę trzęsień ziemi w ciągu ostatniej doby. Niestety nie możemy cofnąć się dalej niż o 24 godziny. Każdy wstrząs otrzymuje swój opis. Dostajemy jego datę, siłę oraz lokalizację. Ta pokazana jest na mapie Google, która jest jedną z najdokładniejszych na świecie.

Wystarczy kliknąć na dany wstrząs i zostajemy przeniesieni do mapy, której terowanie odbywa się w taki sam sposób, jak na każdej innej w przeróżnych aplikacjach. Mamy również dostęp do wersji satelitarnej z poziomu aplikacji.

Program może nas informować o zagrożeniu. Do tego właściwie został on stworzony. Gdy tylko jakieś wstrząsy pojawią się nieopodal nas, to telefon odtworzy wybrany przez nas dźwięk, lub zacznie wibrować. W pewnych sytuacjach może to uratować życie. I nie jest to przesada, bo zanim nastąpi punkt kulminacyjny trzęsienia, to pojawiają się najpierw inne, mniejsze.

Jeśli mieszkacie na terenach aktywnych sejsmicznie, to zdecydowanie polecamy. Jedna aplikacja więcej na telefonie nikomu nie zaszkodzi, a już na pewno nie taka, która waży tylko kilkaset kilobajtów. Warto.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button