Dziś Matura – aplikacja, dzięki której przygotujesz się do egzaminu dojrzałości

Matura zbliża się wielkimi krokami, czego z pewnością nie trzeba przypominać zarówno tegorocznym maturzystom, jak i ich zestresowanym rodzicom. W dzisiejszym wpisie chcieliśmy zaprezentować Wam bardzo ciekawy program „Dziś Matura”, który powstał właśnie z myślą o uczniach piszących w maju maturę z „ulubionego” przedmiotu licealistów, jakim jest matematyka.

Już na samym początku wpisu warto wspomnieć, kto stworzył opisywaną produkcję. Otóż twórcą aplikacji „Dziś Matura” jest firma…Casio, którą większość z Was kojarzy raczej pewnie bardziej dzięki zegarkom, aniżeli programom mobilnym. Jesteście zatem ciekawi, jak twórcom urządzeń do mierzenia czasu wyszło mobilne dzieło na Androida? Jeżeli tak, to zachęcamy do przeczytania dalszej części tego wpisu.

Pomysł na aplikację dla maturzystów jest dość prosty: na każdy dzień danego miesiąca zostało przygotowane jedno zadanie, z którym użytkownik musi się zmierzyć. „Dziś Matura” nie jest więc żadnym zbiorem wszystkich arkuszy maturalnych, lecz po prostu ciekawym narzędziem do swego rodzaju treningu.

Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazuje się dość proste menu, w którym mamy dostęp do wszystkich funkcji oferowanych przez program. Możemy w nim, między innymi, wejść w zakładkę z najczęściej zadawanymi pytaniami, zapoznać się z nazwiskami autorów produkcji lub sprawdzić własne statystki dotyczące zamieszczonych w aplikacji pytań.

Najważniejsza jest jednak, jak nietrudno się domyślić, opcja „Pytanie na dziś”, dzięki której każdy maturzysta może w dość nowoczesny sposób sprawdzić swoją aktualną wiedzę matematyczną, która będzie mu potrzebna w pierwszych dniach maja. W każdym zadaniu można wybrać jedną z czterech opcji.

Niestety, program oferuje tylko i wyłącznie jedno zadanie na dany dzień i nie można tego limitu w żaden sposób ominąć. A szkoda, bo czasem przecież każdemu z nas – nawet maturzystom –  zdarzają się dni, gdy mamy więcej chęci do pracy.

Aplikację „Matura Dziś” można pobrać z Google Play zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button