Dream Track Nation – zręcznościówka zajmująca długie godziny

Nie wszystkie gry, które nie wyróżniają się na tle innych produkcji trójwymiarową grafiką czy oryginalnym trybem rozgrywki, muszą oznaczać typowe pięciominutówki. Dobrym potwierdzeniem słuszności tej tezy jest wydana przez studio Chillingo zręcznościówka zatytułowana Dream Track Nation.

Rozgrywka w Dream Track Nation już na pierwszy rzut oka przypomina starą poczciwą Elastomanię. W opisywanej grze zadanie gracza polega na przejechaniu z punktu A do punktu B w jak najszybszym czasie. Rzecz jasna, droga, jaką należy przebyć, nie jest prosta jak niemieckie autostrady, co znacząco utrudnia zadanie i – oczywiście – sprawia, że z gry można czerpać jeszcze więcej frajdy.

W zręcznościówce znanego studia Chillingo przychodzi nam kierować samochodem. System sterowania w niej zastosowany jest dość ciekawy i wymaga od gracza sporej wprawy. Do naszej dyspozycji podczas przechodzenia poziomów są bowiem nie tylko dwa wirtualne pedały (czyli taki standard), lecz także aktywny akcelerometr, który pozwala nam na wykonywanie różnego rodzaju akrobacji sterowanym pojazdem.

Podstawowa wersja Dream Track Nation zawiera 80 leveli. Jest to całkiem pokaźna liczba, ale na tym nie koniec. W każdym momencie umożliwiono nam pobranie zupełnie nowych poziomów stworzonych przez fanów gry. Oczywiście, także i my możemy budować własne tory i udostępniać swoje „dzieła” innym. Wszystko to sprawia, że spokojnie samochodówkę od Chillingo nazwać można produkcją zajmującą długie godziny.

Jeśli chodzi o oprawę audiowizualną, gra z tego wpisu wygląda całkiem przyzwoicie. O ile zastosowana w niej grafika może nie wszystkim Wam się spodobać, o tyle towarzysząca rozgrywce muzyczka raczej nie znajdzie wielu anty-fanów.

Aplikacja Dream Track Nation dostępna jest w AppStore. Na co dzień jest ona płatna, lecz w ostatnim czasie czasem udaje się ją „wyhaczyć” za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button