Cursive Writing Wizard – mobilna nauka pisania

Aplikacji do nauki pisania jest w AppStore cała masa. Mało jest jednak takich, które naprawdę nadawałyby się dla dziecka. Cursive Writing Wizard to przykład na to, że czasem warto zainwestować kilka złotych w  porządne narzędzie, które posłuży na długo. Dla posiadaczy jabłuszkowych urządzeń mam dobrą wiadomość – dzięki uprzejmości studia L’Escapadou, obecnie można nabyć opisywaną apkę za darmo. Spieszcie się – nie wiemy jak długo potrwa promocja.

Aplikacja podzielona jest na 5 kategorii. W pierwszej maluchy uczą się rysowania różnych szlaczków (wybór jest ogromny), w drugiej oddają się nauce pisania wielkich liter, w trzeciej – małych, w czwartej natomiast cyferek. Piąta kategoria to ,,my words”. Znajdziemy w niej zarówno gotowce, jak również własne słówka, które dziecko może pisać na ekranie swojego smartfona.

W ustawieniach możemy wybrać wielkość prezentowanej czcionki, jej grubość, oraz szerokość ołówka, którym dziecko będzie posługiwało się na wirtualnej kartce. Istnieje możliwość malowania tylko po wzorze, bądź tworzenia własnego dzieła, wychodząc poza kontury. Zanim nasz podopieczny dostanie szansę na zapisanie pierwszej litery, lektor, bądź lektorka wyraźnie przeczyta prezentowaną treść, a następnie pokaże kolejność w jakiej ołówek powinien przesuwać się po powierzchni.

Prawda jest taka, że najwygodniej pisałoby się rysikiem, lecz zdaję sobie sprawę że nie każdy ma takie możliwości. Ustawienie odpowiedniej czcionki i grubości ołówka sprawi, że dziecko swoimi małymi paluszkami idealnie wpasuje się we wzór.

Interfejs produkcji jest bardzo ładny. W trakcie zabawy dziecko może kombinować z posypkami przyklejającymi się do napisanych literek, oraz poruszać urządzeniem by osiągnąć zamierzony efekt. Nie mam się do czego przyczepić – polecam nawet jeżeli cena wróci do normy.

Autorzy bardzo przyłożyli się do tego, by dzieci dokładnie zrozumiały wszystkie instrukcje. Język, w jakim zostają prezentowane komendy i zadania jest klarowny i łatwo przyswajalny. Duże możliwości aplikacji zapewnią zabawę na naprawdę długie godziny.

icon
Cursive Writing Wizard -SchoolPierre AbelEducation49,99 złDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button