Contra: Evolution – remake znanej NES-owej platformówki

Jeżeli pamiętacie czasy, gdy w gry grało się na automatach w różnego rodzaju lokalach bądź też podłączając konsolę do telewizora i wkładając do niej „dyskietki”, z całą pewnością pamiętacie strzelankę o nazwie Contra. A skoro tak, to na pewno zainteresuje Was fakt, że hit od Konami dostępny jest także w Google Play.

Mimo że obecnie wśród producentów gier jest moda na wystawianie mobilnych wersji gier bez żadnego ingerowania w 8-bitową grafikę, w Contrze: Evolution oprawa graficzna uległa sporym zmianom, w porównaniu z dawną wersją. Plansze nie są tak pikselowe, jak dawniej, a i bohaterowie – rzecz jasna – wyglądają dużo mniej kwadratowo.

Choć wizualnie wyglądają inaczej, poszczególne levele zawierają to samo, co w oryginalne dostępnym na NES-a. Dzięki temu możemy wrócić do czasów dzieciństwa i cieszyć się tym, co oferuje znana i popularna niegdyś Contra.

Sterowanie w grze odbywa się za pomocą ekranu dotykowego i dostępnej na nim wirtualnej konsoli. Niestety, zadanie gracza zostało ułatwione poprzez zautomatyzowanie strzelania. Co to oznacza? Ano to, że w grze przychodzi nam jedynie skakać i poruszać bohaterem. Reszta, to jest rozprawianie się z wrogami, jesteśmy zmuszeni pozostawić wirtualnej postaci.

Jeżeli już zdecydujecie się kupić grę w Google Play, a myślę że warto, to pamiętajcie abyście mieli połączenie z internetem. Przy pierwszym uruchomieniu gra wymaga bowiem weryfikacji oryginalności.

Contra: Evolution do pobrania za 3,16 PLN w Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 9/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button