Chef’s Recipes Manager – wszystkie przepisy w jednym miejscu

Nie wiem jak to jest w Waszym przypadku, ale u mnie z zapisywaniem przepisów na ulubione dania nie jest za dobrze. Kilka receptur  lata gdzieś na pojedynczych kartkach, część jest napisana markerem na ścianie, kilka wisi na lodówce, a zeszyt z babciową kuchnią jest w co najmniej 3 częściach.

Z myślą o takich osobach, jak ja, powstała aplikacja Chef’s Recipes Manager. Znajdziecie w niej uporządkowany zbiór własnych przepisów, udoskonalony w fotografie, oraz notatki. Co więcej, twórca aplikacji – Ralf Hollax, pomyślał o tym, aby dołożyć do narzędzia kilka przydatnych funkcji, jak na przykład dzielenie się przepisami ze znajomymi, zaznaczanie ulubionych potraw, bądź zapisywanie składników na najbliższe zakupy.

Pierwszym krokiem jest stworzenie nowej kategorii: mięso, ryby, sałatki, dietetyczne itp. Tworzycie to, na co macie ochotę. W każdej kategorii wstawiacie pojedyncze przepisy, do których możecie załączyć zdjęcie. Wpisujecie ilość porcji, wszystkie składniki, sposób tworzenia potrawy, oraz (jeżeli tego potrzebujecie), dodajecie kilka słów od siebie w notatkach.

Na dolnym pasku zauważycie gwiazdkę. Jeżeli lubicie jakiś przepis i dość często z niego korzystacie, zaznaczcie przy nim gwiazdkę. Dzięki temu nie będziecie musieli za każdym razem wyszukiwać przepisu w kategoriach, lecz zawsze będzie on dostępny w gwiazdkowej zakładce.

Lista zakupów to bardzo przydatne narzędzie. Wybieracie się do sklepu i zdarza Wam się przychodzić ze wszystkimi możliwymi produktami, poza tymi, po które poszliście? Standard. Stwórzcie krótką listę w programie, a z pewnością będziecie pamiętać o wszystkim.

Jeżeli szykujecie jakąś imprezę, warto zajrzeć do zakładki ,,menu”. Możecie w niej wpisać potrawy, które chcecie zaserwować na stole. Proste, a jakie przydatne!

Ja z pewnością zachowam sobie aplikację na jabłuszkowym urządzeniu. W końcu nie będę musiała szukać godzinami przepisu, który ,,gdzieś tu był!”. Ładny interfejs, chociaż może trochę zbyt surowy, przydatne opcje i dużo możliwości. Polecam!

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button