Check-in Poland – aplikacja dla turystów odwiedzających nasz kraj

Polskie władze szacują, że podczas tegorocznych, piłkarskich mistrzostw Europy nasz kraj odwiedzi nawet milion turystów ze Starego Kontynentu. Nic więc dziwnego, że postanowiono w AppStore i Google Play zamieścić aplikację „Check-in Poland”, która ma być oficjalnym (skierowanym do gości z zagranicy), mobilnym przewodnikiem po naszym pięknym kraju.

Mimo że we wstępie nazwaliśmy „Check-in Poland” mobilnym przewodnikiem, program ten powstał przede wszystkim po to, by umożliwiać naszym zagranicznym gościom kontakt ze swoimi rodakami. Oczywiście, w opisywanej przez nas aplikacji znalazło się też miejsce dla typowo turystycznych funkcji, ale o tym nieco później.

Na samym początku opiszmy, na czym polega wspomniany przez nas pomysł kontaktowania się ze sobą osób z tego samego kraju. Sprawa wygląda mniej więcej tak, że w mapach w programie „Check-in Poland” zaznaczone są typowo kibicowskie miejsca, takie jak stadiony i strefy kibica. Ponadto można utworzyć na mapie nową miejscówkę i „zameldować” się w niej, by przekazać naszym rodakom, gdzie można nas znaleźć. Dzięki temu, najprawdopodobniej, już wkrótce w wielu polskich miastach zaczną pojawiać się puby, w którym przebywać będą przede wszystkim  Czesi, Rosjanie bądź Hiszpanie.

Pisząc o społecznościowej stronie „Check-in Poland”, nie można również zapomnieć o opcji Chat, dzięki której możemy porozmawiać z wybraną przez nas osobą „zameldowaną” za pomocą aplikacji.

Warto wspomnieć też o zakładce SOS, w której zagraniczni turyści – z poziomu aplikacji – mogą wykonać telefon na policję, straż, pogotowie, a także do siedzib ambasadorów konkretnych krajów.

Jeśli chodzi o funkcje typowo turystyczne, to tutaj przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dostępne w programie opisy ważnych, historycznych zabytków oraz o sekcji „News”, w której można znaleźć bieżące informacje na temat tego, co można w wolnej chwili robić w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

„Check-in Poland” można pobrać za darmo zarówno z Google Play, jak i AppStore. Oczywiście, nie musicie być turystami z zagranicy, by korzystać z funkcji programu ;)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button