Samsung Galaxy Note II dostępny jeszcze w tym roku?

Samsung Galaxy Note, koreański pół tablet-pół smartfon, okazał się prawdziwym hitem na rynku nowoczesnych technologii, o czym może świadczyć chociażby fakt sprzedania blisko 7 milionów egzemplarzy tego urządzenia. Mimo że liczba zadowolonych użytkowników „tabletofona” mogłaby wskazywać na to, że nie trzeba w nim nic już poprawiać, najprawdopodobniej jeszcze w tym roku będzie miała miejsce premiera Galxy Note’a drugiej generacji.

Jak donosi portal UbuntuLife.com, Samsung planuje zaprezentować światu kolejny telefon z rysikiem jeszcze przed tegorocznymi świętami bożonarodzeniowymi. Wiele wskazuje nawet na to, że prezentacja smartfona będzie miała miejsce już pod koniec października, co byłoby naprawdę znakomitą informacją dla wszystkich fanów Samsunga Galaxy o modelu N7000.

Choć do informacji zamieszczonych przez zagraniczny serwis internetowy należy podchodzić z pewnym dystansem (nie zapomnijmy, że są to na razie tylko i wyłącznie plotki, niepotwierdzone jakimikolwiek komunikatami ze strony Koreańczyków), na pewno warto wspomnieć o prawdopodobnej specyfikacji Note’a drugiej generacji.

Redaktorzy UbuntuLife informują, że najnowszy „tabletofon” od Samsunga będzie miał jeszcze większy ekran od swojego poprzednika. Podobno Koreańczycy chcą w swoim urządzeniu zamieścić wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 5,5 cala, co daje wynik 0,2 cala lepszy od N7000. Pozostaje jednak zadać sobie pytanie, czy aby na pewno powiększanie ekranu w i tak bardzo dużym urządzeniu ma jakikolwiek sens.

Zagraniczny portal wspomina również o tym, że Galaxy Note II będzie pracował dzięki procesorowi Exynos 5250 i pamięci RAM wynoszącej 1,5 GB. Ponadto, nowy smartfon z rysikiem ma posiadać aparat o przekątnej 8 MPx oraz umożliwiać pracę w sieci 4G.

Szkoda tylko, że UbuntuLife nie poinformowało o cenie, z jaką miałoby wiązać się kupno Samsunga Galaxy Note II. Wówczas moglibyśmy bowiem pokusić się o opinię, czy warto będzie wymienić swojego N7000 na jego młodszego brata.

Exynos 5250

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button