Boom! Tanks – namierz wrogie jednostki i strzelaj!

Boom! Tanks to produkcja studia Codemasters. Większość dzieł tego wydawcy osiąga wielki sukces na rynku. Wydaje mi się, że w  przypadku Boom! Tanks nie będzie inaczej. 

Opisywana gra nie jest symulatorem – nie jeździmy sobie po placu boju, by pozwiedzać, lecz wyruszamy na poważne misje, w których musimy namierzać wrogów i załatwiać ich za pomocą dostępnej amunicji. Autorzy bardzo sprytnie rozwiązali możliwości ulepszeń, oferując pieniądze za każde wykonane zadanie. Dzięki co prawda niezbyt wielkim kwotom, jesteśmy w stanie systematycznie poprawiać jakość naszej maszyny.

Nasze zadanie polega przede wszystkim na rozwaleniu wroga. Za pomocą specjalnych celowników namierzamy jednostki przeciwnika i w odpowiednim momencie oddajemy strzał. Wyczucie czasu jest w tym przypadku bardzo ważne. Automat ustala celownik dokładnie na środku czołgu przeciwnika. Okrąg będąc bardzo precyzyjnym narzędziem namierzającym zmniejsza się i zwiększa, zmuszając nas do wyjątkowego skupienia. Najlepszą okazją na oddanie strzału jest moment, w którym okrąg jest najmniejszy i pokrywa się z celownikiem.

Zależnie od poziomu, nasi wrogowie są odporni na ostrzały, bądź nie. Jest to uzależnione od poziomu zastosowanych ulepszeń. Już po wykonaniu pierwszych dwóch misji można pozwolić sobie na podrasowanie sprzętu u majstra.

System mikropłatności potrafi człowiekowi zepsuć nerwy. Co pewien czas na ekran wskakują boskie modele czołgów, które dostępne są za złote monety. Oczywiście na start nie dostajemy żadnego pakietu złota, więc żeby skorzystać z takiego sprzętu, musimy sobie pakiecik dokupić.

Dodatkowym elementem demotywującym jest fakt, że czasem brakuje nam paliwa. Musimy poczekać kilkanaście minut, by jego poziom się naładował. Jeżeli nie mamy pieniędzy na zakup złota, poradzimy sobie z przechodzeniem kolejnych misji. Zejdzie nam się z tym fantem może kilka dni dłużej, ale przynajmniej zachowamy sporo złociaków na lody :)

Oprawa audiowizualna Boom! Tanks jest na wysokim poziomie. Miło się patrzy na dopracowane modele czołgów ;) Polecam wszystkim fanom tanków!

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button