BitTorrent Sync – synchronizacja między urządzeniami

bittorentsyncCoraz więcej mamy programów oraz usług, które pozwalają na przesyłanie plików między poszczególnymi urządzeniami. Czasem dzieje się to po prostu za pomocą zwykłej chmury, a czasem bezpośrednio przez WiFi.

Tym razem mamy aplikację BitTorrent Sync, która po prostu przesyła między urządzeniami pliki i dba o to, żeby wszystkie foldery były aktualne zawartością między sobą. Odbywa się to nieco podobnie do DropBoxa, lecz w tym przypadku nie musimy plików przesyłać na zewnętrzny serwer. Jest to nieco szybsze rozwiązanie i na pewno zdecydowanie bezpieczniejsze, bo wszystkie nasze dany podczas przesyłania są szyfrowane. Dostęp do plików otrzymamy tylko za pomocą specjalni wygenerowanego, długiego klucza. Na szczęście możemy też posłużyć się kodem QR, który generuje program. No ale na pewno znajdą się magicy, którzy zdecydują się na przepisywanie sekretnego kodu.

Program na początku trzeba skonfigurować, a pierwszą rzeczą, jaką robimy jest opcja wybrania folderu, który chcemy synchronizować. Mamy tutaj trzy zakładki, a pierwszą już opisaliśmy. Druga to send za pomocą których wybieramy samodzielnie odpowiednie pliki do wysłania do innych urządzeń. Tutaj też możemy kliknąć odbieranie plików. Ostatnia zakładka to backup, która pozwoli nam na automatyczne robienie kopii zapasowych – oczywiście również na innych urządzeniach z pominięciem chmur.

Program działa niesamowicie sprawnie i jest dość prostą aplikacją. Transfery oczywiście zależne są od prędkości i samej jakości łącza, lecz u mnie sięgały naprawdę bardzo wysokich prędkości. To duża zaleta, bo jest to raczej rozwiązanie przeznaczone dla osób, które chcą zaoszczędzić trochę czasu.

Ocena 6/10
Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button