apzOrb – odświeżony Snake

Faktem jest, że gra Snake jest jedną z pierwszych, które powstały na komputery. Bardzo proste zasady rozgrywki pozwalały na to, że mógł grać w nią każdy – nawet dziecko. Prawie niemożliwym jest znalezienie kogoś, kto nie słyszał o takiej grze. To za sprawą Nokii, która niegdyś umieszczała w każdym swoim telefonie Snake’a. Zawsze wiadomo było, że będzie można w to pograć. Później niestety pojawiły się opcje zakupu gier z przeróżnych serwisów i Nokia przestała zamieszczać aplikację na swoich urządzeniach. Na szczęście nie wszyscy zapomnieli o tak kultowej produkcji i wciąż pojawiają się nowe wersje z ciekawymi zasadami i ulepszeniami. Jedną z takowych jest apzOrb.

Jak w to się gra? Zasady rozgrywki, te podstawowe są takie jak w najwcześniejszej, a więc pierwszej wersji Snake. Chodzi o to, by połykać naszym wężem kulki,kwadraciki, czy co tam przygotowali twórcy. W tym przypadku mamy pudełeczka. Co ciekawe – musimy pożerać naszym „zwierzątkiem” tylko te, które pasują kolorem do naszego. Czyli nie połączymy czerwonego z zielonym itd. To tyle – proste i nieskomplikowane.
Mamy dokładnie dwa tryby rozgrywki. Pierwszym z nich jest zwykła „czasówka”, a więc zebranie jak największej ilości punktów w ciągu 90 sekund. Te przyznawane są tylko za zebranie odpowiedniego pudełeczka.
Kolejnym jest tryb, który nie ma ograniczeń czasowych, lecz za zjedzenie złego pudełka zostajemy otruci. Niestety brakuje tutaj tego, żeby nasz bohater rósł wraz z jedzeniem.

Teraz kilka słów o oprawie audiowizualnej. Można z całą pewnością stwierdzić, że stoi ona na wysokim poziomie. Nie chodzi też już tutaj o sam wygląd, który jest bardzo dobry, lecz także o to jak sprawnie wszystko działa. Nawet na starszych urządzeniach spokojnie możemy osiągnąć 60FPS, co umożliwia w pełni płynną rozgrywkę.

Sterowanie jest rozwiązane bardzo prosto. Obojętnie w jakim miejscu na ekranie położymy palcec, to w tym miejscu pokaże się nam trigger, którym możemy kierować naszym wężem. Świetne rozwiązanie, bo każdy lubi mieć go w innym miejscu, a w ten sposób można dogodzić właściwie każdemu. Na pewno nikt nie będzie narzekał, że sterowanie jest źle zrobione.

Z czystym sumieniem polecamy grę. Nie jest może ona właściwie takim „snejkiem” jak jeszcze jakiś czas temu, lecz jest na pewno pozycją wartą uwagi.

Za darmo w Google Play oraz za 0,99$ w App Store.

Poniżej gameplay:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button