Angry Business Man – pogoń za autobusem, która nigdy się nie kończy

Jeszcze do niedawna byliśmy zdania, że pogoń za autobusem, na który się spóźniliśmy, nie może sprawiać jakiejkolwiek frajdy. Ostatnio jednak zmieniliśmy pogląd na ten temat. Wpływ na nas bez dwóch zdań wywarła gra o nazwie Angry Business Man, którą chcieliśmy Wam przedstawić właśnie w tym wpisie.

Główny bohater produkcji Angry Business Man jest typem faceta, który zawsze i wszędzie chodzi w garniturze i nigdy nie ma na nic czasu. Pewnego dnia wspomniana, raczej dość tajemnicza, postać postanawia udać się na ważne spotkanie autobusem komunikacji miejskiej. Ulice są zakorkowane, tak więc nie ma innego wyjścia. Niestety, autobus przyjechał punktualnie, przez co tytułowy biznesmen na niego się spóźnił. Żeby jednak nie zawalić spotkania, bohater postanawia udać się w pogoń za publicznym pojazdem. Czy uda mu się do niego dotrzeć? Oczywiście, że nie. To jednak nie oznacza, że Angry Business Man nie jest godną uwagi produkcją.

Opisywaną grę można z całą pewnością nazwać typowym runnerem. Biegniemy w niej bowiem ciągle przed siebie, unikamy wszelkiego rodzaju przeszkód i staramy się do zdobyć jak najlepszy rezultat na koniec rozgrywki. Jest jednak coś, co wyróżnia tę produkcję od innych aplikacji tego typu. Tym „czymś” jest system sterowania.

W Angry Business Man kierujemy bohaterem za pomocą akcelerometru. Przechylamy więc telefon raz w lewo, raz w prawo, by perfekcyjnie wykonać zadanie. Oczywiście, musimy też skakać. Do tego w tym przypadku służy jednak ekran dotykowy, a nie czujnik. Jak to wygląda w praktyce możecie zobaczyć na filmiku zamieszczonym na końcu tego wpisu. W szczegóły nie musimy się więc wdawać.

Oprawa audiowizualna w produkcie mobilnym stworzonym przez Severina Brettmeistera jest dość oryginalna, lecz z całą pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Plansze są tutaj czarno białe (poza przeszkadzajkami), a więc do stworzonych w nowoczesny sposób na pewno nie należą. Ilość dźwięków towarzyszących rozgrywce została zredukowana do minimum, dlatego w tym przypadku polecamy grać, słuchając w odtwarzaczu własnej muzyki.

Angry Business Man znajdziecie w AppStore. Gra jest bezpłatna, dlatego, naszym zdaniem, powinniście poświęcić jej chwilę i ją przetestować.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button