Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #40

Wydawałoby się, że nie tak dawno mieliśmy okazję zaprezentować Wam dwudziesty odcinek cyklu Androidowe Okazje. Tymczasem okazuje się, iż od tamtego czasu minęło już kilka ładnych miesięcy, a to z kolei oznacza, że dzisiaj przyjdzie Wam zapoznać się z treścią jubileuszowej, czterdziestej odsłony tworzonego przez nas wyprzedażowego zestawienia. Jeśli jest to dla Was niewystarczający powód do tego, aby przeczytać dalszą część tego wpisu, krótka informacja na rozgrzanie atmosfery – w tym tygodniu czekają na Was nie tylko przeceny zagranicznych, lecz również polskich aplikacji!

Anomaly Warzone Earth HD

Polska gra stworzona przez 11bit Studios, która przenosi nas do roku 2018, gdzie kontrolę nad naszą planetą starają się przejąć nowoczesne, inteligentne maszyny. Nie jest to kolejna typowa strategia ani też gra tower defense. Autorzy produkcji nazywają ją przedstawicielem gatunku tower offense i tego się trzymajmy.

Zadanie gracza w Anomaly Warzone Earth HD polega na kierowaniu oddziałami ludzkich żołnierzy. W trakcie gry przychodzi nam ustalać taktykę oraz ulepszać dostępne wyposażenie. Wszystko to – oczywiście – po to, abyśmy mogli cało wyjść opresji w walce z szalenie zdeterminowanymi i walecznymi tworami nowoczesnej technologii.

Mimo że apka nie należy do najnowszych, cały czas sprawia wrażenie bardzo rozbudowanej. Dwa tryby zabawy i spora ilość upgrade’ów zdecydowanie wystarczają do tego, aby spędzić z Anomaly Warzone Earth HD co najmniej kilka godzin.

Rozgrywkę w polskiej grze śledzimy z górnej kamery. Nie przeszkodziło to jednak rodzimym grafikom w stworzeniu bardzo dobrego jakościowo świata, którego wygląd cieszy oko nawet najbardziej wybrednej osoby.

Opisywana przez produkcja została przeceniona z $3,99 do niecałego dolara. Pobierz Anomaly Warzone Earth HD za $0,99 w Google Play.

Prince of Persia Shadow&Flame

Zanim przejdziemy do kolejnej polskiej produkcji w tym zestawieniu, pora na mały powrót do przeszłości. Mobilna wersja Prince of Persia Shadow&Flame to remake platformówki z roku 1993, w której wcielamy się w postać popularnego księcia Persji, a naszym zadaniem jest skakanie, skradanie się oraz – oczywiście – zabijanie mniej lub bardziej groźnych wrogów.

Gra stworzona przez Ubisoft pozwala nam sprawdzić się w czternastu poziomach. Na każdym z nich czeka nas cała masa przeszkód do pokonania oraz wspomnianych już przeciwników. Kierując głównym bohaterem, nie tylko musimy zwracać uwagę na to, aby dostało się każdemu, komu powinno, lecz również ważne jest zbieranie wirtualnych monet.

Jak to zwykle bywa w przypadku gier mobilnych, waluta służy nam do ulepszania ekwipunku. Im pokaźniejsze konto posiadamy, tym więcej możliwości i itemków do zdobycia. Do uzyskania najlepszych przedmiotów wymagana jest przede wszystkim systematyczność, ale dla tych, którzy lubią chodzić na skróty przygotowano system mikropłatności pozwalający na dokupienie złotych monet za prawdziwe pieniądze.

Sterowanie w grze polega na operowaniu wirtualnej konsolki albo też dwóch części ekranu, z której każda służy nam do czegoś innego. Jeśli chodzi o grafikę, została ona całkowicie odświeżona w porównaniu z oryginałem. Trójwymiarowy świat prezentuje się bardzo ciekawie i solidnie, mimo iż obserwować go możemy jedynie z boku.

Prince of Persia Shadow&Flame kosztuje na co dzień $2,99. Przez kilka najbliższych godzin cena jest obniżona do niespełna jednego dolara. Pobierz Prince of Persia Shadow&Flame za $0,99 w Google Play.

Anomaly 2 

Jeżeli mieliście okazję sprawdzić się już w dość wiekowym Anomaly Warzone Earth (o którym pisaliśmy wyżej), prawdopodobnie zainteresuje Was sequel tej produkcji. W Anomaly 2 po raz kolejny przychodzi nam wziąć udział w wszelkiego rodzaju nowoczesnych bitwach osadzonych w futurystycznym świecie maszyn. Druga część oferuje jednak znacznie więcej możliwości.

Kampania w Anomaly 2 pozwala nam na nieustanną zabawę przez dobrych kilka godzin. W trakcie naszej przygody mamy okazję testować różne systemy taktyczne, a także sprawdzać w praktyce maszyny wojenne. Począwszy od tych najsłabszych, a kończąc na takich, które jednym strzałem potrafią załatwić kilku przeciwników.

W przeciwieństwie do poprzedniczki, gra Anomaly 2 oferuje nam nie tylko rozgrywkę przygotowaną z myślą o jednym graczu. Możemy w niej również mierzyć się w Multiplayerze, gdzie  – jak nietrudno się domyślić – przychodzi nam albo bronić danego terenu, albo też wspomnianą lokalizację zdobywać.

O ile w przypadku Anomaly Warzone Earth można było pisać o bardzo ładnej grafice, to w sequelu wygląd jest niemalże fantastyczny. Myślę, że screeny najskuteczniej Wam to udowodnią, a jeśli nie – po prostu pobierzcie tę produkcję i przekonacie się sami.

Ile kosztuje opisywana gra na co dzień? Niecałe pięć dolarów, a dokładnie to $4,99. Do końca niedzieli cena wynosi $1,99. Pobierz Anomaly 2 za $1,99 w Google Play

(Przeceniona w tym tygodniu jest także gra Anomaly Korea. Pobierzecie ją TUTAJ. Cena wynosi $0,99 i jest o 75% niższa od standardowej).

Little Inferno 

W teorii – gra pozbawiona sensu. W praktyce – wciągająca produkcja, która udowadnia, że do szczęścia nie potrzeba graczowi skomplikowanej rozgrywki. Co takiego przychodzi nam robić w Little Inferno? Można by było pisać o tym przez długi czas. Powiedzmy sobie jednak wprost – w opisywanej apce chodzi tylko i wyłącznie o… palenie w kominku.

Jeżeli do tej pory wrzucaliście do ognia jedynie drewno, na pewno nie mieliście okazji zagrać w opisywaną tutaj produkcję. W niej bowiem przychodzi nam palić nieco mniej standardowe przedmioty, między innymi, kukiełki, wrzeszczące mechanicznym jękiem roboty,a także karty płatnicze. Im więcej uda nam się zniszczyć – tym lepiej. Powiększa się wówczas nasze konto z wirtualnymi monetami, dzięki którym możemy robić zakupy w sklepiku i kupować nowe przedmioty do palenia.

System sterowania został w grze ograniczony do absolutnego minimum. Każda plansza to kominek, pod którym znajdują się wszystkie posiadane przez nas fanty. Jedyną czynnością, jaką wykonujemy jest przenoszenie owych przedmiotów w stronę ognia.

Oprawa graficzna zastosowana w Little Inferno robi bardzo pozytywne wrażenie. Nie można jej tak naprawdę niczego zarzucić – wszystko jest wykreowane w podobnym stylu, a do tego nie ma mowy o jakichkolwiek niepożądanych pikselach.

Little Inferno to gra kosztująca zazwyczaj $2,99. Tylko teraz jej cena została obniżona do 99 centów. Pobierz Little Inferno za $0,99 w Google Play

Na dzisiaj to już – niestety – wszystko. Czy udało Wam się pobrać jakąś fajną grę w promocyjnej cenie? Mamy nadzieję, że tak i jesteście w stu procentach zadowoleni ze swoich zakupów. W razie pytań, wątpliwości czy sugestii – piszcie komentarze! :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button