AndroidDarmoweGry na Androida

ShipBreaker – nowa gra bez powiewu świeżości

Przeglądając nowości w Google Play, natknąłem się na produkcję o nazwie ShipBreaker. Moje nadzieje na to, iż autorzy wspomnianej gry są na tyle oryginalni, by wymyślić coś oryginalnego bardzo szybko zostały rozwiane. Bo już na pierwszy rzut oka widać jakiej aplikacji wspomniana apka jest podróbką.

Opisywana w tym wpisie łudząco przypomina androidowy hicior pod tytułem Jetpack Joyride. Mimo że bohaterem nie jest tutaj naukowiec podróżujący plecakiem odrzutowym, a pewny jegomość lecący statkiem kosmicznym, rozgrywka w obu tych grach wygląda niemal tak samo. Cóż, najwyraźniej nikomu nie zależy już na kreatywności.

ShipBreaker biegamy przed siebie głównym bohaterem i robimy wszystko, by unikał on napotkanych wrogów, którzy występują w grze w postaci kosmitów lub robotów. Z racji tego, że akcja produkcji rozgrywa się w kosmosie – możemy w niej nie tylko biegać w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, gdyż niewykluczone jest również podróżowanie „do góry nogami”. Wszystko dzięki grawitacji, a ściślej mówiąc – jej małej ilości.

Oczywiście, w grze nie mogło zabraknąć monet do zbierania. Podobnie jak w Jetpack Joyride w ShipBreaker za zebrane błyskotki możemy obdarowywać głównego bohatera różnego rodzaju przedmiotami dodającymi efektywności w osiąganiu celu.

Pod względem graficznym ShipBreaker nie prezentuje się najgorzej. Problem jest tylko jeden – nie wiem do końca, czy pochwały za dobry wygląd należy się ludziom z isTom Games czy Halfbrick Studios…

Pobierz ShipBreaker za darmo w Google Play

Ocena Appsblog.pl: 5/10

Tagi

Podobne

Back to top button
Close