Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #32

Zbliżający się tydzień będzie obfitował w ważne rodzinne święta. Jutro obchodzić będziemy Dzień Matki, natomiast w najbliższą niedzielę swoją uroczystość będą miały wszystkie – choć przede wszystkim te mniejsze – dzieci. Jeżeli nie lubicie tradycyjnych rozwiązań, zapomnijcie o prezentach w formie kwiatków czy zabawek i zafundujcie swoim najbliższym jedną czy dwie bardzo fajne aplikacje na smartfona. Na pewno nie wyjdziecie na tym jak Zabłocki na mydle, bo kilka godnych uwagi tytułów dostępnych jest teraz w cenie obniżonej o ponad sześćdziesiąt procent. Wszelkie szczegóły dotyczące przecenionych produkcji znajdziecie w kolejnym już odcinku Androidowych Okazji. Zachęcamy do lektury!

Castle Doombad

W grach obronnych naszym zadaniem jest zazwyczaj ratowanie jakiegoś obiektu przed najazdem niebezpiecznych przeciwników. W przypadku gry Castle Doombad sprawa wygląda zupełnie inaczej, czego zdecydowanie nie można uznać za wadę.

Akcja produkcji toczy się w zamku, gdzie ukryta jest księżniczka. Blondwłosa piękność znajduje się w jednej z komnat zamknięta w szczelnej kopule zrobionej ze szkła. Cały czas z pomocą przychodzą jej przystojni i dzielni rycerze. Naszym zadaniem jest pokonywanie wspomnianych gostków ubranych w ciężkie zbroje i skazanie młodej kobiety na samotność.

Autorzy Castle Doombad przygotowali kilkadziesiąt poziomów do ukończenia, w których do dyspozycji mamy całą masę środków obronnych. Co ciekawe, możemy skorzystać nie tylko z standardowych wieżyczek, lecz także pomóc sobie, rekrutując różnych przyjaźnie do nas nastawionych stworków mających na bakier z bohaterami legend o szczęśliwej miłości.

Gra charakteryzuje się miłą dla oka grafiką, która od początku do końca wręcz kipi poczuciem humoru. Do zalet Castle Doombad na pewno zaliczyć można też sporą ilość misji pobocznych do wykonania, które sprawiają, że rozgrywka jest jeszcze bardziej wciągająca.

Na co dzień „ratowanie” księżniczki przed rycerzami wiąże się z kosztem równym $2,99. Obecnie w Google Play Castle Doombad pobrać można za ponad sześćdziesiąt procent mniej. Pobierz Castle Doombad za $0,99 w Google Play.

Field Recorder 

Jeżeli często musicie korzystać z dyktafonu w smartfonie, lecz domyślnie zainstalowany program na Androidzie nie spełnia Waszych oczekiwań – apka Field Recorder powinna rozwiązać większość Waszych problemów w kwestii nagrywania.

Wszystkie materiały nagrane w aplikacji można zapisywać na karcie pamięci, dzięki czemu nie obciążamy zasobów pamięciowych smartfona. Pliki uzyskane dzięki Field Recorder są wysokiej jakości, tak więc jeśli dużo bawicie się dyktafonem – musicie przygotować na nagrania całkiem sporo wolnego miejsca.

Bardzo fajną funkcją dostępną w Field Recorder jest opcja, która aktywuje nagrywanie w momencie, gdy w okolicach dyktafonu pojawi się jakikolwiek odgłos. Pozwala to uniknąć sytuacji, w których przed zapisem jakiejś konferencji czy rozmowy zmuszeni jesteśmy wysłuchiwać nieistotnych, a wręcz przeszkadzających, szmerów.

Zdarzyło Wam się nieraz zbyt późno wyłączyć dyktafon? Field Recorder z takimi przypadkami również radzi sobie doskonale. Możemy zmodyfikować go w taki sposób, by nawet kilka sekund po naciśnięciu przycisku STOP pozostawał aktywny. Osobom zainteresowanym nie muszę tłumaczyć jak bardzo potrafi się to czasem przydać.

Jedyny minus opisywanej apki? Cena. Nawet po przecenie wynoszącej prawie 50 procent za Field Recordera przychodzi nam zapłacić ponad 5 dolarów. Pobierz Field Recorder za $3,39 w Google Play.

Gunship 2

Prawdziwa gratka dla miłośników historii. Produkcja Gunship 2 to mobilny symulator, dzięki któremu bez przechodzenia jakichkolwiek skomplikowanych kursów możemy zasiąść za sterami helikoptera wojennego.

Apka oferuje nam 5 modeli maszyn, jakimi latali Amerykanie podczas pamiętnej wojny w Wietnamie. Wśród nich znaleźć można, między innymi, H-13 Sioux, UH-1D Huey oraz Cobrę AH-1. Myślę, że największym zapaleńcom te nazwy wszystko wyjaśnią.

Gunship 2 umożliwia nam wzięcie udziału w przeróżnych misjach. Przychodzi nam tutaj dostarczać broń, a także obserwować wrogie jednostki. Jeżeli więc tylko lubicie tego typu rozgrywkę, na pewno nie będziecie narzekać na monotonię.

W przeciwieństwie do innych gier tego typu, Gunship 2 nie wykorzystuje systemu sterowania opartego tylko i wyłącznie na wirtualnej konsoli, a wymaga od nas również wykorzystania akcelerometru. O ile początkowo wydaje się to dość nietrafionym pomysłem, to później okazuje się być jedynym właściwym.

Pod względem graficznym gra nie prezentuje się fantastycznie, choć nie nazwałbym jej też brzydką. Myślę, że najlepiej będzie, jeśli każdy z Was zobaczy screen i sam oceni jakość wykonania Gunship 2. Mnie podoba się na szkolną tróję. Bardziej z minusem, niż plusem.

Zazwyczaj Gunship 2 kosztuje $1,99. Tylko przez krótki okres czasu dostępny jest za niecałego dolara. Obniżka wynosi zatem dokładnie 50 procent. Pobierz Gunship 2 za $0,99 w Google Play.

Mind Games Pro

Zauważyliście ostatnio, że macie problemy z koncentracją, zapamiętywaniem łatwych numerów telefonów czy nawet twarzy nowo poznanych osób? Jeśli tak, prawdopodobnie zbyt mało trenujecie swój mózg i zrobił się on bardzo leniwy. Ale nie martwcie się na zapas – jest jeszcze dla Was szansa. Poprawę w funkcjonowaniu umysłu na pewno dostrzeżecie po pobraniu aplikacji Mind Games Pro.

Czym jest wspomniany program? To nic innego jak zbiór kilkudziesięciu, a dokładniej mówiąc 25, mini gier, pozwalających na szkolenie różnych partii mózgu. Dzięki tej z pozoru bardzo prostej apce poprawi się Wasza zdolność do zapamiętywania wizerunków różnych osób czy też skomplikowanych terminów. Powinniście też zauważyć sporą poprawę w podzielności uwagi czy też spostrzegawczości.

Interfejs Mind Games Pro jest bardzo łatwy w obsłudze, tak więc w ogóle nie powinniście przejmować się tym, że jest on dostępny w angielskiej wersji językowej. Bezpłatna wersja aplikacji zawiera prawie to samo, co jej płatny odpowiednik. Jedyną różnicą się wyświetlające się reklamy, które – oczywiście – w programie zakończonym słowami „Pro” nie występują.

Jeżeli chcielibyście pobrać Mind Games Pro poza promocją, musielibyście zapłacić niecałe 5 dolarów. Nie jest to zbyt wielka suma, biorąc pod uwagę, że szkolenia poprawiające działanie naszego umysłu kosztują zazwyczaj bardzo wiele. Po co jednak przepłacać, skoro przez kilka najbliższych dni można mieć ten sam tytuł za 40 procent mniej? Pobierz Mind Games Pro za $2,99 w Google Play.

Jak to mówią – wszystko, co dobre szybko się kończy. Mamy nadzieję, że kolejna porcja przecenionych aplikacji na Androida przypadła Wam do gustu. Jeżeli nie, jak zawsze, liczymy na to, że za tydzień będziecie dużo bardziej zadowoleni.

Oczywiście cały czas czekamy na Wasze propozycje dotyczące serii Androidowe Okazje. Pamiętajcie tylko, by nie tylko nas krytykować, lecz czasem także pochwalić :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button