Speedball 2 Evolution – klasyk przeniesiony na smartfony

Pamiętacie czasy, w których spędzało się godziny przed telewizorem, grając w Speedball? Mamy nadzieję, że tak, bo właśnie dzisiaj chcieliśmy oznajmić Wam, że w Google Play i AppStore można znaleźć ciekawy remake brutalnej produkcji znanej posiadaczom konsol Atari czy Amiga. Jeżeli zatem gotowi jesteście, by stoczyć niezwykle krwawy bój o zwycięstwo, zachęcamy do przeczytania tego wpisu.

Rozgrywka w Speedball jest swego rodzaju połączeniem piłki ręcznej z futbolem amerykańskim. W grze sterujemy wybraną drużyną, a nasze zadanie polega na umieszczaniu specjalnej piłki w bramce rywali tyle razy, ile tylko jesteśmy w stanie.  Oczywiście, przeciwnicy mają ten sam cel, co my.  A żeby było jeszcze ciekawiej i brutalniej, na boisku brak jest jakichkolwiek reguł. Możemy zatem bić wszystkich wokół nas, za co jeszcze przyznaje nam się dodatkowe punkty.

Osoby, które w Speedballa grały na pierwszych konsolach video, na pewno będą zadowole z liczby dostępnych trybów gry w smartfonowej wersji klasyka, o którym mowa w tym wpisie. Produkt Vivid Games oferuje bowiem nie tylko pojedynczy mecz, lecz daje też okazję do gry w trybie kariery, a nawet poprzez sieć Wi-Fi bądź bluetootha.

Jak nietrudno się domyślić, remake starej produkcji studia Bitmap Brothers różni się od również oryginału oprawą graficzną. Wprawdzie nie możecie w nim spodziewać się nowoczesnego trójwymiaru, ale – według nas – i tak ogólnie prezentuje się bardzo ładnie. Złego słowa nie możemy też napisać o efektach dźwiękowych w grze, które dobrze oddają klimat produkcji.

Nie najgorzej w Speedball 2 Evolution jest też ze sterowaniem. Swoim zespołem sterować możemy w aplikacji zarówno dzięki wirtualnej konsolce, jak i czujnikowi ruchu. Nikt z Was nie powinien więc mieć problemów z dostosowaniem systemu kierowania sportowcami do swoich upodobań, a także do wielkości telefonu.

Mobilną wersję Speedballa pobrać można z AppStore i Google Play. W obu tych przypadkach gra jest płatna, lecz można w nią grać zarówno na smartfonie, jak i tablecie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button