Air Patriots – zbawienie z nieba

Bardzo nieprzyjemnie fatum krążyło nad grami z pojazdami latającymi w roli głównej. A to gra była nieznośnie niezrównoważona, albo po prostu niedopracowana. Tym razem jednak trafiłem na perełkę. Zasuńcie owiewkę i lecimy!

Air Patriots jest grą dostarczoną nam przez Amazon Game Studios, o konkretnie przez studio Lemon Team. Producent oferuje nam możliwości klasycznego tower defense’a w niecodziennej konwencji- bo jak niby można się bronić samymi samolotami? Bardzo prosto! Naszym zadaniem jest nie dopuścić kolejnych fal czołgów do końca zawiłej drogi jaką przebywają. Pomogą nam w tym samoloty, których jest trzynaście rodzajów- od zwykłych myśliwców, poprzez samoloty rakietowe na bombowcach dywanowych kończąc. Przeciwnicy  nachodzą nas falami, a naszym zadaniem jest kierowanie samolotów tak, żeby niszczyły one wrogie czołgi jak najszybciej i najefektowniej. Możemy wiązać nasze maszyny w patrole, które latają stale tą samą trasą i rażą przeciwników, jeśli są w zasięgu. Na każdą mapę mamy do dyspozycji cztery poziomy trudności, różniące się siłą przeciwników (sic!) jak i ilością fal, które musimy odeprzeć. Za zdobyte koła zębate, które zbieramy po każdej zniszczonej fali, możemy kupić nowe modele samolotów, nowe mapy, czy też udoskonalenia ich poziomów. Niestety walutę zbiera się żmudnie, a jedynym sposobem na jej szybki zarobek, jest wydanie paru dolarów na zestawy przygotowane przez twórców. Prawdziwych dolarów.

Gra mimo potężnej dawki rozrywki oferuje także coś miłego dla oka i ucha. Grafika została wykonana na najwyższym poziomie, samoloty można łatwo odróżnić, pojazdy przeciwnika także, jedyne co można poprawić to tarcze na czołgach wroga, które trudno dojrzeć w ogniu walki. Wybuchy i uderzenia bomb są także bardzo ładne, zostaje mi tylko pochwalić twórców za kawał dobrej roboty. Podobnie jest z dźwiękiem, utwór odtwarzany podczas bitew nie znudził mi się za szybko i bardzo miło mi się przy nim polowało na wraże jednostki. Cud, miód i orzeszki.

Gdyby nie trzeba było tak mocno pracować na zębatki (parokrotnie powtarza się stufazową rozgrywkę, żeby poulepszać swoje samoloty) to gra byłaby genialna. Jednak stawiam jej mocną piątkę w skali szkolnej i chętnie zobaczę na co stać jeszcze programistów z Amazon!

Gra do pobrania za darmo w Google Play!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button