Agar.io – najlepsze kulki, z jakimi miałam do czynienia

Wszyscy w redakcji zaśmiewają się ze mnie, że zamiast opisać grę, której zasady można poznać w 2 minuty, ślęczę w niej nieprzerwanie od 3 dni. Nic na to nie poradzę. Agar.io wkręciło mnie jak wiatrak długie włosy. Nie czuję się winna z powodu ,,puszczenia” tej apki dopiero dzisiaj. Żeby dobrze móc ją Wam przedstawić, musiałam porządnie podejść do testów.

Ok – kłamię. Po prostu strasznie się wciągnęłam i moje palce dziwnym trafem były bliżej ekranu smartfona, niż klawiatury. Niemniej jednak, już zabieram się za opis ;)

Ta gra to istne mistrzostwo świata, i jak się okazało – oryginał, na bazie którego powstały tym podobne podróbki, które swego czasu opisywałam na łamach AppsBloga. Co wyróżnia przede wszystkim zręcznościówkę? Tryb online, w którym za kulki odpowiadają prawdziwi gracze.

Sterowanie na planszy pełnej kolorowych kulm odbywa się przy pomocy dotykania ekranu i wskazywania kierunku, w jakim powinna przemieścić się nasza piłeczka. W ustawieniach możemy spokojnie personalizować sterowanie, więc nie powinno być z tym żadnego problemu. Do gry wchodzą dwa przyciski. Jeden odpowiada za rozczłonkowanie się kuli na dwie mniejsze i płynięcie ze zwiększoną powierzchnią (na kilka chwil), drugi natomiast umożliwia wystrzał małej części kolorowej mazi w przeciwnika.

Tak, czy owak, początkowo najważniejsze jest nabranie masy poprzez zjadanie nieruchomych kulek i łapanie rywali, którzy są ewidentnie mniejsi od nas. Im mniejsza piłka, tym szybciej się porusza. Im szybciej się porusza, tym prędzej może uciec przed dużymi. Z drugiej strony – kiedy jesteśmy już duzi i okrąglutcy i tempo naszego ruchu jest porównywalne do ślimaka, najlepszą taktyką jest brak ruchu i ewentualne rozczłonkowanie co pewien czas dla powiększenia gabarytów o kolejne ofiary.

O tej grze mogłabym pisać bardzo długo. Będę powoli kończyć, bo coś czuję, że przyszła pora na to, by pokazać co niektórym z Agar.io, że przyszedł kres ich zmagań. Bawcie się dobrze i nie zapomnijcie o jakimś krzykliwym nicku. Ja stosuję ,,don’t eat me pls” – do zobaczenia na planszy! ;)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Agar.io - Fun Multiplayer GameMiniclip SAGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button