AE Roundy POP – unicestwianie kolorowych kostek!

W końcu nastały piękne, upalne letnie dni.  Trudno się przyznać ale brak natłoku pracy powoduje powstawanie wszechobecnej nudy. Po cóż marnować wolny czas? Baw się i ćwicz swój umysł grając na swoim Smartfonie!

AE Mobil spisuję się bardzo dobrze w produkowaniu niezłych gier i aplikacji na Windows’a Phone. Muszę przyznać, że i tym razem nie zawiedli. AE Roundy POP to klasyczna gra polegająca na usunięciu jak największej liczby kostek z planszy.

Jak tego dokonać? Ano najprościej jak się da – wystarczy dotknąć dwa razy wybranych kostek w tym samym kolorze (a barw jest aż 7), które muszą ściśle do siebie przylegać (minimalnie dwie). Wszystko wydaję się być banalnie proste. Jednak tak gra potrafi zaskoczyć! Zdobywanie level’i jest tutaj wyjątkowo trudne.

Aby zdobyć kolejny poziom trzeba naprawdę mocno wytężyć umysł, popatrzeć logicznie na planszę, wykalkulować najlepsze ułożenie dla kostek i dokonać poprawnego ruchu. Przejście do kolejnej rundy zależy od zdobytych punktów – progi są rzeczywiście wysokie. Autorzy poszli nam jednak na rękę i dodali koło ratunkowe w postaci bomby, która unicestwi wybrany przez na klocek. Za tą usługę niestety musimy zapłacić wirtualnymi dolarami, które są trudne do zdobycia. Dodatkowo: nie ma tutaj ograniczenia czasowego. Możemy myśleć i wymyślać strategię bez wiszącego nam nami zegarka.

Gra bardzo wciąga a zdobywanie kolejnego poziomu mocno wpływa na emocje gracza. Są tu także słabe strony, a właściwie jedna. Nie ma tak zwanych save’ów. Gracz nie może zapisać gry w dowolnym miejscu – chyba że da za to 100 monet, o których już wcześniej wspomniałam. A co będzie jak po tym kosztownym zapisaniu poziomy znów dotknie nas porażka? Niestety, czeka nas powrót do samego początku.

Graficznie gra prezentuje się bardzo ładnie. Kolory i czytelność aplikacji sprawiają, że granie staje się wciągające jak nic innego. Dźwięki, no cóż, nie są może rażące ale radzę je wyłączyć, gdyż skupić się przy nich nie ma jak.

Gdyby nie ten kłopot z zapisywaniem gry dałabym najwyższą ocenę, jednak uśmiechające się, tęczowe kosteczki zasługują na mocne 9/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button