abcZdrowie – zasięgnij porady lekarza online!

abcZdrowie to aplikacja mobilna, która niedawno znalazła się w sieci. Jest to polski produkt, dlatego chętnie przybliżę Wam możliwości produkcji. Twórcy aplikacji – NextWeb Media prawdopodobnie stwierdzili, że w internecie jest taka ilość głupot wypisywanych przez użytkowników czatów i forów internetowych w sprawie problemów zdrowotnych, że należy zrobić z tym porządek.

Powstało świetnie zapowiadające się narzędzie, które umożliwia użytkownikowi przeglądanie odpowiedzi specjalistów na pytania zadawane przez pacjentów, oraz pytanie o własne problemy zdrowotne na łamach portalu. Wszystko oczywiście stworzone w języku polskim.

lek2

Zacznijmy od tego, że każdy z nas może zapytać lekarza o poradę – za darmo. Większość pytań i odpowiedzi zapisuje się w programie, a następnie zostaję udostępniana innym użytkownikom, aby mogli znaleźć rozwiązanie swojej przypadłości.

Poza zadawaniem pytań, możemy również przeglądać rankingi lekarzy. Możemy sprawdzić który lekarz jest najbardziej aktywny na portalu i zadać mu prywatną wiadomość za pośrednictwem abcZdrowie. Co więcej – mamy szansę na przeczytanie informacji o lekarzu, sprawdzenie chorób, jakie leczy, oraz umówienie się na wizytę. Przy każdym lekarzu dostępna jest mapka z adresem, pod którym jest dostępny.

Dymki obok zdjęć lekarzy oznaczają ilość odpowiedzi na pytania. W ten sposób możemy sprawdzić, jak bardzo nasz doktor jest aktywny w aplikacji. Im więcej wpisów, tym większym zaufaniem obdarzamy takiego człowieka. Oczywiście zanim zadamy kolejne takie samo pytanie, warto sprawdzić, czy nikt wcześniej o to nie pytał – staramy się nie dublować pytań, aby inni mieli szansę na rozwiązanie problemów.

lek1

Proces zadawania pytań jest bardzo prosty. Wystarczy wpisać zapytanie, podać swój adres mailowy i miejscowość. Odpowiedź otrzymamy na maila.

Jeżeli chodzi o wygląd całej aplikacji – nie mam się do czego przyczepić. Możliwości produkcji są bardzo duże – rozpoczynając od odpowiedzi specjalistów z różnych dziedzin, kończąc na umawianiu się na prywatne wizyty. Pamiętajcie jednak, że taka aplikacja nie może zastąpić wizyty u lekarza. W wielu przypadkach będzie wystarczająca, lecz kiedy zmagacie się z większym problemem, ruszcie pupy z krzeseł i biegnijcie do swojej przygodni.

Aplikacja dostępna jest za darmo w AppStore (banner poniżej), oraz w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button