ABC Food – nauka angielskiego dla dzieci

Macie w domu małe szkraby, które dopiero co uczą się języka obcego? Jeżeli tak, z pomocą przyjdzie im ABC Food – aplikacja od Peapod Labs, w której nauka odbywa się poprzez zabawę.

Autorzy narzędzia w bardzo ładny i przyjazny sposób uczą dzieci kolejnych słówek w języku angielskim. Głównym tematem jest jedzenie. Każdy z owoców jest podpisany, zawiera kilka obrazków, oraz filmik, w którym widzimy jego zastosowanie w życiu codziennym.

Do każdej literki przypasowanych jest kilka, bądź kilkanaście rodzajów potraw. Mogą to być gotowe dania, bądź ich poszczególne składniki. I tak na przykład biorąc pod uwagę literkę ,,H”, znajdziemy w produkcji miód, czyli honey, hamburgera, czyli … hamburgera, oraz inne. Za każdym razem, gdy klikamy na zdjęcie, lektor czyta nazwę produktu, dzięki czemu dziecko może nauczyć się prawidłowej wymowy z odpowiednim akcentem.

Interaktywne gierki są czymś zupełnie nowym. Klikając na miód, możemy samodzielnie narysować jego drogę do kanapki. W przypadku hot-doga, mamy okazję na włożenie do bułki całej jego zawartości. Dzięki takim zabawom, maluch bardzo szybko jest w stanie przyswoić sobie dane słówko, kojarząc je z czynnością, jaką wykonywało podczas zabawy.

Wizualnie aplikacja prezentuje się bez zarzutu. Jej interfejs jest przejrzysty, każda literka oddzielna, a odkryte przez nas owoce oznaczone kolorem. Te, których jeszcze nie przejrzeliśmy, zostają ,,zamglone” do czasu pacnięcia w ich kwadracik.

Przez program przeprowadza nas grupka dzieci, która co chwilę śmieje się i wymawia poszczególne słówka. Jest to bardzo przyjemne dla ucha :) Jeżeli miałabym polecić Waszym dzieciakom dobrą apkę do nauki angielskiego, zdecydowanie postawiłabym na ABC Food ;)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button