DarmoweGry na iOSiOS

The Collider – świetny debiut w AppStore

The Collider to gra oparta na wizualizacjach. Znalazła się wśród wczorajszych debiutów w AppStore. Od razu postanowiłam pobrać zachęcająco wyglądającą produkcję i nie pożałowałam. Siedziałam w neonowych światłach do bardzo późnych godzin, próbując znaleźć się na liście najlepszych graczy.

W grze liczy się przede wszystkim szybka reakcja. Poruszamy się w świecącym tunelu. Na przeciwko nas znajduje się wiele krążków, które posiadają jeden, dwa, bądź trzy otwory. Naszym zadaniem jest zmieszczenie się w tych małych szczelinach, za pomocą lasera, który ręcznie nastawiamy na odpowiednie miejsce. Biały wskaźnik musi zmieścić się w dziurze, aby cały statek, którym się poruszamy, mógł pokonać przeszkodę.

Początkowa prędkość z jaką porusza się nasz statek wynosi 100. W ustawieniach można zwiększyć trudność zabawy, lecz moim zdaniem nie jest to konieczne – po kilkunastu sekundach spędzonych w tunelu, szybkość zaczyna się zwiększać. Jak już wspomniałam, naszym najważniejszym narzędziem jest laser. Przytrzymujemy palec na ekranie, aby móc sprawnie posługiwać się białym laserem.

Zasada jest prosta: jeżeli wycelujecie w otwór, uda Wam się przelecieć przez krąg. Jeżeli nie, kończycie zabawę i zaczynacie od nowa. Na początku jest dość prosto. Statek porusza się wolno, dzięki czemu mamy szansę na skierowanie wskaźnika w odpowiednie miejsce. Cyklicznie prędkość się zwiększa.

Podczas gry zbieramy złote monety. Są one zwykle ulokowane własnie w kręgach. Jeżeli do wyboru jest większa dziura, a obok niej mniejsza, z całą pewnością twórcy aplikacji – Shortbreak Studios, wstawili monetę w tym mniejszym otworze. Może się wydawać, że manewrowanie laserem w tak szybciej grze jest bardzo trudne a wręcz nieosiągalne. Musicie uwierzyć mi na słowo, że wzrok przystosowuje się do zwiększanej prędkości, a tym samym nasza reakcja staje się szybsza.

The Collider to jedna z ciekawszych gier, jakie przyszło mi testować w dniu wczorajszym. Dzięki możliwości brania udziału w międzynarodowych zawodach, gracze mogą otrzymać różnego rodzaju nagrody. Pierwsze miejsce jest premiowane 10000 złotych monet. Polecam!

Item not available.

Review Overview

Grywalność
Wygląd
Sterowanie

Polecamy

Świetna, świetna i jeszcze raz świetna produkcja na jabłuszkowe urządzenia. Jeżeli lubicie szybką akcję, szczerze polecam przejażdżkę po neonowym tunelu.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close