Ustawka – karcianka o tematyce chuliganki i polskich blokowisk

Otwarcie zawsze mówię, że za karciankami nie przepadam i trzeba mnie wręcz zmuszać do jakichkolwiek testów tego typu produkcji. W przypadku Ustawki było odrobinę inaczej. Przede wszystkim zachęciła mnie polska wersja językowa i prześmiewcza, iście chuligańska tematyka.

Dialogi zawarte w grze są bardzo humorystyczne i wprawiają w specyficzny nastrój. Sam tutorial z karkiem w roli głównej zapewnia dawkę ,,blokerskiego” slangu i w prosty sposób tłumaczy dość skomplikowane zasady.

Powiem szczerze, że kilka pierwszych rozgrywek nie było dla mnie prostych. Nie do końca wiedziałam jak mam się zachować przed graczem, który teoretycznie jest na moim poziomie zaawansowania (świeżak), ale dużo lepiej sobie już radzi. Z czasem, kiedy dostałam kilka razy po głowie, nauczyłam się bronić i atakować.

W trakcie gry korzystałam ze specjalnych kart postaci i dodatkowych kartoników z umiejętnościami. Kastet okazał się strzałem w dziesiątkę.

Jeżeli dobrze zrozumiemy zasady (czasem konieczne jest kilkakrotne wysłuchanie naszego guru), dość szybko nabierzemy wprawy. Będziemy intuicyjnie szastać różnymi podkategoriami bohaterów i sprawnie przemieszczać się na planszy.

Jeżeli lubicie tematykę bijatyk, kastetów, chuliganów i blokowisk, koniecznie przetestujcie opisywany tytuł. Jest wciągający i wykonany bardzo porządnie. Nie ma w nim mikropłatności, przez co nie musimy martwić się o nasz portfel.

Gra możliwa jest tylko i wyłącznie w trybie online. Jak już wspomniałam wyżej, aplikacja automatycznie dopasowuje rywala do poziomu naszego zaawansowania. Wraz ze zwiększaniem się naszej rangi, podnosi się również preferowana ranga przeciwnika.

Podczas zabawy mamy okazję na wymianę krótkich głosowych wiadomości z partnerem. Są to czasem dość wulgarne teksty, więc nie polecam karcianki dzieciom.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Fight - Polish Card GameMiroslaw KapalkaGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button