Special Enquiry Detail 2 – G5 znów pragnie śledztwa

Lubicie bawić się w detektywów? Macie ochotę na małe śledztwo? Grając w Special Enquiry Detail 2 będziecie mieć okazję na wcielenie się w rolę kobiety, której siostra została porwana podczas ślubnych przygotowań. Opisywana produkcja nie jest typową apką z kategorii hidden objects – to raczej badanie scen zbrodni.

Jak się z czasem okazuje, małżeństwo zostało brutalnie zamordowane i śledztwo przechodzi na zupełnie inne tory. Badamy miejsca, gdzie para przebywała, zbieramy dowody, dzięki którym z czasem możemy odtworzyć wydarzenia, by w końcu rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci.

Do naszej dyspozycji oddano podpowiadajki, które ładują się co kilkadziesiąt sekund. Dzięki nim jesteśmy w stanie w kryzysowych sytuacjach sobie jakoś poradzić. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że produkcja wymaga od gracza uruchomienia szarych komórek. Nie każdy będzie wiedział w jaki sposób połączyć niektóre fakty – a na tym właśnie polega zadanie.

Wypełnianie kolejnych questów umożliwia zagłębianie się w historię i badanie następnych tropów. Do zbadania jest ponad 40 miejsc, a łamigłówek do rozwiązania około 20. Produkcja od G5 podzielona jest na 6 epizodów, więc nawet bardzo wytrawni gracze tego gatunku nie będą się nudzić.

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, która czasem kuleje w przypadku G5, to jasne jest, że mogłoby być lepiej, jednak od tej kategorii gier nie spodziewamy się kosmicznych efektów. Jest prawidłowo, ładnie i przyjemnie dla oka, a to chyba najważniejsze.

Trochę szkoda że nie doczekaliśmy się jeszcze polskiej wersji językowej – bardzo ułatwiłoby to zadanie i sprawiłoby, że tytuł mógłby dotrzeć do szerszego grona użytkowników. Może z czasem autorzy pomyślą o naszych rodakach i dodadzą nasz język do ustawień :)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button