Rezerwacje lotów i hoteli

W najnowszym odcinku Operacji: Aplikacji” Angelika pokażę Wam aplikację QuickBooks Online do fakturowania oraz przyjrzy się bliżej Seene, dzięki której można tworzyć obrazy 3D, a także porówna programy do rezerwacji lotów i hoteli.

QuickBooks Online – aplikacja w prosty sposób potrafi zarządzać rozliczeniami firmy. Do QuickBooks Online można wprowadzać produkty, usługi oraz własne notatki. Na tym jednak możliwości aplikacji się nie kończą. Program przechowuje również informacje o dostawcach i klientach, a transakcje rozbite są na wiele składowych. Od estymacji zarobku po wszystkie faktury oraz koszty. Wszystkie dane są czytelnie rozpisane, a wykresy w łatwy sposób obrazują przepływ gotówki. Możliwości QuickBooks Online są ogromne, ale aplikacja ma jedną, poważną wadę – działa bezpłatnie zaledwie przez 30 dni. Później trzeba opłacać miesięczny abonament w wysokości 15 dolarów, czyli ponad 50 złotych.

20150128-oa-odc-128.Still014

Seene – aplikacja dodaje do fotografii efekt 3D. Nie ma jednak nic wspólnego z okularami znanymi z kina. Na początek wystarczy wybrać jakiś zniewalający widok i zrobić mu zdjęcie za pomocą programu. Procedura jest dość nietypowa, ponieważ w trakcie trzeba delikatnie obrócić telefon, by nadać zdjęciu efekt 3D. Po zapisaniu pliku można go edytować, czyli poprawić kolory, dodać większą głębię i rozmycie. Na koniec wystarczy udostępnić swoje dzieło na profilu w aplikacji i poinformować o tym znajomych – choćby poprzez media społecznościowe. Seene przy okazji jest również galerią niepowtarzalnych fotografii. Można je komentować, dodawać do ulubionych oraz udostępniać. Najlepszy efekt jest widoczny na telefonie, ponieważ program wykorzystuje wbudowany czujnik ruchu i obraz ma w sobie więcej uroku. Mimo tego wszystkie prace dostępne są też na komputerze – wystarczy wysłać odpowiedni link poprzez e-mail.

20150128-oa-odc-128.Still019

Dziś w pojedynku Angelika porówna dwie aplikacje dla tych osób, którzy nie chcą korzystać z biur podróży rezerwując swoje wakacje, ponieważ wszystko są w stanie zrobić za pomocą dedykowanych aplikacji na smartfony. Expedia Hotels & Flights cieszy oko piękną grafiką. Posiada bogatą bazę hoteli oraz lotów zarówno w Polsce jak i za granicą. Niestety pracuje w języku angielskim, co nie każdemu się spodoba. Kayak nie skupia się tylko na hotelach i samolotach. Dodatkowo wypożycza samochody i prezentuje mnóstwo użytecznych informacji, które przydadzą się podczas planowania podróży.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button