Komunikatory

W najnowszym odcinku Operacji: Aplikacji” Angelika zaprezentuje aplikacje która ułatwi zarządzanie kontaktami w telefonie. W pojedynku zmierzą się komunikatory – Viber i Talkray.

Truedialer – upraszcza wyszukiwanie kontaktów. Przy okazji wygląda bardzo podobnie do standardowej wersji systemu Android i nie trzeba zmieniać przyzwyczajeń. W dolnej części są wyświetlane przyciski z cyframi, a w górnej numery znajomych. Przychodzące oraz wychodzące połączenia możecie łatwo odnaleźć dzięki odpowiednim strzałkom z boku ekranu. Przeglądanie dodatkowych informacji też jest proste – wystarczy jeden ruch palca. Jednak to nie jest główna karta przetargowa tej aplikacji. Truedialer posiada bazę danych i potrafi rozszyfrowywać nieznane numery, które do Was zadzwonią. Poda imię, nazwisko i garść innych przydatnych informacji. Dzięki temu anonimowe połączenia nie będą już zagadkowe.

20150128-oa-odc-131.00_01_01_06.Still023

Do Note – czyni cuda z notatkami oraz świetnie radzi sobie w zarządzaniu informacjami. Jak to działa? Na początek musicie wybrać jedną z dziedzin Waszego życia. A jest ich sporo – od rodziny, poprzez pracę, a na hobby kończąc. Później wystarczy już tylko, że napiszecie krótką informację i udostępnicie ją w odpowiednim miejscu dzięki Do Note. Notatki możecie przesyłać za pomocą maila, a nawet przekazywać zdalnie do przystosowanej drukarki oraz innych programów. To jednak nie koniec.  Aplikacja jest w stanie publikować wpisy na blogu, korzystać z wirtualnych dysków oraz portali społecznościowych. Możliwości są praktycznie nieograniczone, bo nawet obsługa wydarzeń w kalendarzu nie stanowi żadnego problemu.

Dzisiaj w pojedynku porównam dwie aplikacje, które stanowią czołówkę jeśli chodzi o komunikatoryViber oraz jego konkurent Talkray. Viber to gigant, który rozwinął komunikację do perfekcji. Jest bezpłatny oraz oferuje wiele różnych możliwości kontaktu. Dzwoni, wysyła wiadomości tekstowe oraz załączniki. Nic dziwnego, że pokochało go tylu użytkowników. Talkray dzielnie dotrzymuje kroku liderowi rynku. Ma przyjemną grafikę i równie szerokie możliwości. Co prawda oferuje nieco mniej od konkurenta, ale mimo wszystko znacznie ułatwia komunikację. Jego menu jest subtelniejsze, a jakość rozmów bardzo dobra.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button