Kiwi Clapas – uwolnij pierdołowate ptaszki

Grupa ptaków postanowiła wybrać się na wycieczkę do Paryża. Traf chciał, że w wyniku pewnej katastrofy zwierzęta trafiły w zupełnie inną część Francji, niż miały w planach. Wylądowały na pustkowiu. Naszym zadaniem jest zabranie ich na nowo na pokład wielkiego balona. By tak mogło się stać, należy najpierw odpowiednio przygotować podopiecznych do ewakuacji.

Kiwi Clapas to gra zręcznościowa, w której zdecydowanie przyda się trochę logicznego myślenia. Ptaki są rozszalałe i śmigają po planszy w każdą stronę. Naszym celem jest zebranie ich do kupy, poprzez stawianie betonowych murów z różnych stron.

Sterowanie odbywa się przy pomocy dotyku – wytyczamy dwa punkty, które w ciągu sekundy łączą się w całość, betonując wybraną część ekranu. Sukces osiągamy wtedy, gdy balon nadlatuje po naszych bohaterów.

Wystarczy jeden nieopatrzny ruch, by wszystko zawalić. Jeżeli uwięzimy ptaka w cemencie, poniesiemy sromotną porażkę. To samo się stanie, kiedy nasza postać wleci w rysowaną przez nas linię.

Wraz z postępem leveli, rośnie liczba ptaków i prędkość z jaką się poruszają. O ile na początku dosłownie z dwóch ruchach można wytyczyć granice, o w kolejnych wymaga to więcej zachodu.

Gracz ma do wykorzystania 5 żyć. Dzięki kliknięciu w ikonkę ratowania ptaka, powrócimy do osiągniętego poziomu i będziemy mieć szansę na wbicie następnego. Jeżeli wykorzystamy wszystkie przyznane nam serduszka, bądź nie zgodzimy się na ratowanie, przyjdzie nam zacząć zabawę od samego początku (poziomy się nie zapisują).

Podsumowując – fajna gra kibelkowa z miłą dla oka grafiką. Można w niej dobre 15 minut i bawić się sympatycznie. Użytkownicy Androida i Windows Phone jeszcze nie mogą cieszyć się tytułem studia Scimob, lecz być może wkrótce i ich ,,kopnie” ten zaszczyt ;)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button