Glympse – informuj o tym, gdzie jesteś

Stoisz w gigantycznym korku, a żona cały czas do Ciebie wydzwania i pyta się gdzie jesteś? A może powiedziałeś mamie, że będziesz w domu przed 23, a kilka minut po dostajesz telefon, w którym zarzuca Ci się, że oszukujesz własnego rodzica? Nieważne czy akurat jedna z tych dwóch wymyślonych przez nas historyjek brzmi dla Ciebie znajomo, ważne jest natomiast, że dzięki aplikacji Glympse Twoi znajomi bądź rodzina będą mogli dostawać bieżące informacje o miejscu, w którym aktualnie przebywasz.

Gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy Glympse w Google Play pomyśleliśmy, że jest to kolejna pseudo-detektywistyczna aplikacja. Okazało się jednak, że bardzo się myliliśmy i jesteśmy niemal pewni, że po tym wpisie niejedno z Was przetestuje opisywany w nim program.

Pomysł na Glympse jest bardzo prosty. Wyobraźcie sobie, że umówiliście się z dziewczyną w restauracji na godzinę 18. Wyjechaliście odpowiednio wcześnie, lecz na ulicy miał miejsce wypadek i cała ulica się zakorkowała. Oczywiście, możecie zadzwonić do swojej partnerki i wyjaśnić całą sytuację.

Gdyby jednak nie uwierzyła w kolejną bajeczkę (bo wczoraj, na przykład, powiedzieliście, że zostajecie na nadgodzinach, a poszliście do kolegi na mecz), wystarczy, że uruchomicie Glympse, zaznaczycie swoją wybrankę serca na liście kontaktów (możemy też wybrać miejsce docelowe, a nawet napisać krótką wiadomość dla odbiorcy linku), a następnie wyślecie jej „Glympse’a”. Chwilę później Wasza dziewczyna otrzyma na telefon adres internetowy, na który musi wejść, aby w czasie rzeczywistym śledzić Waszą pozycję.

Oczywiście, to my decydujemy, kiedy aplikacja przestaje nas śledzić. Dzięki temu możecie być pewni, że nie będziecie przez, na przykład, mamę podglądani przez cały dzień albo i jeszcze dłużej (mamuśki do wszystkiego są zdolne ;)). Musicie jednocześnie pamiętać, by uważać na to, komu wysyłacie informacje o sobie. W końcu zamieszczony w wiadomości link może być dostępny dla każdego, a więc jakiś Wasz znajomy dowcipniś może link przekazać do ogromnej ilości ludzi (opcja udostępniania lokalizacji na Facebooku i innych portalach jest dostępna w Glympse).

Opisywaną w tym wpisie aplikację możecie pobrać za darmo. Dostępna jest ona w wersji na system Android oraz iOS.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button