Discover Paris – zwiedzaj świat dzięki mobilnej aplikacji

Discover Paris to mobilna aplikacja, która została stworzona z myślą o dzieciach, które interesują się podróżami. Ze swojej strony mogę dodać, że świetnie sprawdza się również jako swego rodzaju lekcja angielskiego dla osób, które posługują się angielskim na średnim, bądź podstawowym poziomie. Sformułowania użyte w produkcji są dość proste i wyraźne. Można przyjemnie spędzić czas, poznając w tym przypadku Paryż.

W pełnej wersji aplikacji, mamy okazję na zwiedzanie największych i najbardziej znanych miast na świecie. Darmowa wersja opiewa jedynie na Paryż, lecz moim zdaniem na sprawdzenie możliwości apki, to zupełnie wystarczy.

Przez poszczególne znane miejsca w Paryżu przeprowadza nas sympatyczna sowa – symbol mądrości. W bardzo ciekawy sposób opowiada o wszystkich zabytkach. Wieża Eiffla na przykład służy do umożliwiania odbioru sygnału telewizyjnego, a dodatkowo ma możliwość poruszania się podczas wiatru – wiedzieliście o tym? W trakcie zabawy, będziemy mieć do czynienia z różnymi przedmiotami. Metrówka na przykład służy do zmierzenia wysokości i szerokości obiektu.

Po monologu sowy, otrzymujemy pytanie, które sprawdza naszą wiedzę na temat danego miejsca, bądź wskazuje, czy dokładnie słuchaliśmy wywodu. Trzeba przyznać, że program nie jest nudny. Mimo mojego wieku, bardzo chętnie brałam udział w kolejnych zadaniach.

Mimo tego, że darmowa wersja zawiera tylko Paryż, można się dowiedzieć tak wiele, aby móc pochwalić się wiedzą z innymi. Jeżeli stwierdzicie, że gra edukacyjna jest dla Was miłą odskocznią, pobierzcie pełną wersję i cieszcie się rewelacyjnymi interaktywnymi mini-grami.

Stwierdzam, że mój angielski jest na dość dobrym poziomie, skoro potrafiłam rozszyfrować każde zdanie, jakie szanowna sowa wypowiadała podczas wykładu. Trochę zastanawia mnie i być może zasmuca fakt, że produkcja studia Seven Academy jest skierowana do … dzieci. I to prawdopodobnie w wieku około 7 lat. No cóż – nigdy nie jest za późno na naukę! ;)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button