CubicTour – niesforne figury w ogromnym sześcianie

CubicTour to gra zręcznościowa od Gree, która pojawiła się w AppStore w ostatni czwartek. Autorzy oferują nam podróż przez krawędzie sześciennej kostki. Każda krawędź to inna historia. Jeżeli dobrze radzicie sobie z przekręcaniem figur trójwymiarowych rozłożonych czasem w różnych częściach przestrzeni, powinniście dać radę.

Przypawa z jednego punktu do drugiego polega na pokonaniu kilku szklanych tafli. Na każdej tafli widoczne są kolorowe kwadraty. Jak się okazuje, są to dokładnie takie barwy, jakie odpowiadają prowadzonemu przez nas przedmiotowi. Na początku zmagamy się z przyklejonymi do siebie dwoma kolorowymi kostkami. Musimy je obrócić przy pomocy gestów w taki sposób, by wpasowały się kolorystycznie we wzór.

Problemy pojawiają się wtedy, gry nasze sześciany powiększą swoją liczbę i staną się bardziej przestrzenne (będą się łączyły tylko w danych punkach, nie przylegając do siebie żadnymi bokami). Taka figura staje się naprawdę skomplikowana, jeżeli w grę wchodzi ograniczenie czasowe. Przekręcenie jej w różne strony z zachowaniem prawidłowego ułożenia kolorów jest naprawdę trudne.

Wydaje mi się, że poziom trudności jest bardzo dobrze zbilansowany. Na początku przyzwyczajamy się do prędkości, kolejnych szkiełek i figur. Z czasem otrzymujemy zadania coraz trudniejsze, lecz nie powodujące ,,mózgowej” przepaści. Oczywiście jest trudno, ale z pewnością bardzo ciekawie.

Względy graficzne są również ważne. W tym przypadku dominują neonowe krawędzie i wyraziste kolory, dzięki którym z pewnością się nie pomylimy. Każdy level można odświeżać dowolną ilość razy. Polecam!

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button