Chrome Reader – poczytaj mi, smartfonie

Podczas czytania z ekranu smartfona nasze oczy bardzo się męczą. Aby nieco je odciążyć, stworzono naprawdę proste narzędzie o nazwie Chrome Reader, dzięki któremu już nigdy więcej nie będziecie musieli używać oczu do zapoznawania się z treścią stron internetowych.

read1

Jak wskazuje na to sama nazwa aplikacji, Chrome Reader stworzono po to, by jego użytkownik mógł dosłownie z zamkniętymi oczami przeglądać strony internetowe. Mówiąc wprost – opisywana produkcja to nic innego, jak narzędzie czytające treść zamieszczoną w przeglądarce Chrome. Myślicie, że tego typu program jest bardzo skomplikowany w obsłudze? Nic bardziej mylnego.

Aktywacja i dezaktywacja aplikacji odbywa się przy pomocy jednego przycisku. Kiedy program jest włączony, wystarczy zaznaczyć interesujący nas tekst i tapnąć raz w ekran, a lektor automatycznie rozpocznie czytanie. Istnieje także możliwość zapisania treści w formie głosowej – aby to uczynić, jedyne co należy zrobić, to potrząsnąć telefonem.

read

Oczywiście, jakość czytanego tekstu przez Chrome Reader pozostawia wiele do życzenia. Każdy, kto miał kiedyś kontakt z Ivoną i tego typu programami komputerowymi, dobrze wie, jakie są ich główne wady. Mowa tu przede wszystkim o braku prawidłowego odczytywania niektórych wyrazów i znaków interpunkcyjnych.

Osobiście wydaje mi się, że Chrome Reader jest zbędnym gadżetem. Jeżeli jednak jesteście innego zdania, droga wolna. Opisywany program można pobrać z Google Play za dość niewielkie pieniądze.

Chrome Reader do pobrania za 3,06 PLN w Google Play

Ocena Appsblog.pl: 6/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button