BlaBlaCar – nie podróżuj samotnie

Jeździcie często samochodem? Macie wolne miejsca w samochodzie? A może jesteście po drugiej stronie kierownicy i to Wy potrzebujecie transportu? Wszystko da się ze sobą pogodzić. BlaBlaCar to aplikacja stworzona z myślą o ludziach, którzy nie boją się jeździć autostopem, ani zabierać autostopowiczów.

Co prawda czasy wielkiego strachu przed jazdą z obcymi już minęły, lecz ciągle (moim zdaniem) nie do końca jesteśmy przekonani do wsiadania do cudzych samochodów. Może to i dobrze? Dzięki BlaBlaCar jesteśmy w stanie zaoszczędzić kupę kasy i … zadbać o środowisko!

Rejestracja w aplikacji studia Comuto jest zupełnie darmowa, podobnie jak korzystanie z narzędzia. Określamy swoje dane, poprzez wskazanie trasy, jaką mamy zamiar przejechać. I tu najważniejsze – zaznaczamy, czy to my oferujemy podwózkę, czy chcemy zabrać się z kimś obcym.

I tak w przypadku chęci przejazdu z Warszawy do Krakowa, wyświetliła mi się pokaźna lista ofert. Najbliższy odjazd jest o godzinie 3 w nocy, a koszt takiego ,,miejsca” wynosi około 30 złotych. Wszystko zależy od tego, jakie wymagania mają kierowcy. Czasem mogą się zdarzyć wyjątkowe oferty. 15 złotych za komfortowe warunki jazdy? Czemu nie!

Jeżeli wejdziemy w szczegóły ogłoszenia, znajdziemy tak takie informacje, jak możliwość objazdów, punktualność, maksymalna wielkość bagażu, rodzaj pojazdu, wiek kierowcy, jego zdjęcie, oraz poziom doświadczenia.

Moim zdaniem taki sposób podróżowania jest rewelacyjny. Nie dość, że oszczędzamy pieniądze i względnie omijamy niebezpieczeństwa przypadkowych przewozów, to jeszcze chronimy środowisko przed tysiącami dodatkowych aut na drodze. W końcu przeciętny samochód mieści 5 osób. Jeżeli każdy mieszkaniec Warszawy dojeżdżałby do pracy z kimś, na drogach nie byłoby korków, a oszczędności wzrosłyby do wysokich kwot.

Wygląd narzędzia jest bardzo ładny i przejrzysty. Kontakt z ogłoszeniodawcą jest banalny – w ciągu kilku sekund jestesmy w stanie załatwić sobie praktycznie dowolny transport … gdziekolwiek!

Pobierz za darmo w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
BlaBlaCar: Carpooling and BusComutoTravelBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button