Asphalt Surfers – deskorolkowy raj?

Chwytaj deskę i ruszaj pokonywać ulice Miami! Tak przynajmniej zachęca nas twórca aplikacji, jednak czy warto się pokusić na kolejną tego typu gierkę na naszym telefonie? Odpowiedź znaleźć bardzo trudno, jednak postaram się przedstawić wam cechy owej apki.

Asphalt Surfers Free jest darmową wersją gierki wydanej przez foose games, która w swoim portfolio ma tylko średniego scrollera z tygryskiem w roli głównej. Fabuły tu praktycznie nie ma- jesteśmy kolejnym, znudzonym życiem w Stanach dzieciakiem, wolącym poszwendać się po ulicach i popisać ściany sprayem, niż czekać na promocję w najbliższym McDonaldzie. I przychodzi nam podróżować na naszym cudownym środku transportu, jakim jest deskorolka po ulicach Miami, by dotrzeć jak najdalej i zebrać jak najwięcej złotych monet. Stajemy zatem przed wyzwaniem, by poruszając się po trzech pasach ruchu jak najefektowniej omijać stojące, bądź jadące samochody, bomby oraz przeskakiwać niesforne barierki. Wszystko po to, by zebrać jak najwięcej pieniążków, które przełożą się na końcowy wynik, a co skutkuje… Właśnie, czym? Twórcy nie przygotowali żadnego systemu motywacyjnego, bo wynik zapisuje się w high score’sach i nic więcej, więc gra po trzech próbach zaczyna ostro nużyć. Oczywiście, jeśli wcześniej nie zacznie was wkurzać swoim tępym sterowaniem i brakiem czułości. Wszystkie ewolucje (slajd w prawo, lewo i skok) wykonujemy gestem palca, ale gra nie jest łaskawa nadążać za skomplikowanymi ruchami, które są wymagane po jakimś czasie, przez co kończymy etap szybciej, niż byśmy się spodziewali. Potrafi to doprowadzić do białej gorączki.

Technicznie gra wypada średnio i raczej trudno określić, czy to dobrze, czy źle. Ładna grafika i animacja etapu (wielkie brawa za fajny efekt świetlny) potrafi się nieźle przyciąć na słabszym, jak i mocniejszym sprzęcie. „Niesamowity dźwięk” reklamowany w opisie to zapętlony sampel, który trzeba jak najszybciej wyciszyć, chyba, że ktoś lubi się nad sobą znęcać.

Mogło być pięknie, wyszło jak zwykle, panowie z foose muszą się jeszcze conieco o robieniu gier nauczyć. Ogólna ocena to 5 oczek na 10.
Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button