Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #43

Czy wiecie, że za tydzień mamy długi weekend? Tak, dobrze przeczytaliście. Tegoroczny kalendarz zafundował nam w sierpniu trzy – miejmy nadzieję, że pełne słońca – dni, w których będziemy mogli wypocząć przed kolejnym ciężkim tygodniem pracy. Prawdopodobnie duża część z Was okres od piątku do niedzieli spędzi w domu, czytając książkę albo grając na smartfonie. Jeśli co do tego drugiego się nie mylimy, na pewno przydatne się dla Was okażą informacje na temat aktualnych promocji w Google Play, które przedstawimy w dzisiejszym odcinku Androidowych Okazji.

The Sims 3

Prawdopodobnie każdy z Was zna PC-ową serię The Sims, w której „hodujemy” własnego człowieczka i staramy się ułożyć mu życie. Choć w wielu kręgach uważa się Simy za grę dla małych dziewczynek, na pewno i dorośli zainteresują się mobilną wersją hitu od studia Electronic Arts.

Androidowa wersja gry The Sims 3 ma wiele cech wspólnych z tą samą produkcją, tyle że stworzoną na potrzeby komputerów osobistych. Jak nietrudno się domyślić, w mobilnej wersji mamy do dyspozycji nieco mniejszą liczbę strojów, cech wirtualnych ludzi oraz akcesoriów znajdujących się w mieszkaniach. Nie mamy także możliwości dokupowania dodatków, które w mniejszym bądź większym stopniu wpływają na frajdę z gry, a na pewno sprawiają, że apka stosunkowo późno sprawia wrażenie monotonnej.

The Sims 3 dostępne w Google Play można nazwać „kieszonkowym” nie tylko ze względu na nieco uproszczoną rozgrywkę. Na pewno nie można nie wspomnieć też o dosyć mizernej grafice, która bez wątpienia bardziej wymagających graczy zmusi do przeżegnania się albo wmawiania sobie, że to, co widzą, to jedynie zły sen.

Electronic Arts przeceniło mobilne Simsy z $6,99 na niecałe dwa dolary. Pobierz The Sims 3 za $1,99 w Google Play.

Deus Ex: The Fall

Strzelanka autorstwa popularnego studia SQUARE ENIX, której premiera jeszcze nie tak dawno była uznawana za jedną z najbardziej wyczekiwanych debiutów ostatnich kilku lat. Wcielamy się w niej w byłego członka jednostek specjalnych i razem z nim przemierzamy futurystyczny świat, w którym ludźmi rządzą ogromne korporacje produkujące leki.

Mimo że główny bohater Deus Ex: The Fall broń nosi zawsze przy sobie, nie wszystkie misje dostępne w grze wykonujemy, niszcząc napotkanych na naszej drodze przeciwników. Nie zmienia to jednak w ogóle faktu, iż autorzy produkcji przygotowali dla nas naprawdę wiele zadań do wykonania i – co najważniejsze – sporo lokacji do odwiedzenia. Żeby było ciekawiej, nie chodzi tu jedynie o Amerykę czy Europę.

Wraz z postępem w grze możemy ulepszać wyposażenie bohatera. Oczywiście, na każdy dodatek trzeba sobie w odpowiedni sposób zapracować i nie można liczyć na jakiekolwiek taryfy ulgowe.

Ogromną zaletą Deus Ex: The Fall jest bardzo dobrze prezentująca się grafika. Choć screeny wyglądają bardzo zachęcająco, tak naprawdę nijak mają się do tego, co można zobaczyć „na żywo”. Za wiele zdradzać jednak nie można. Możemy jedynie obiecać, że na oprawę audiowizualną w tym przypadku na pewno nie będziecie narzekać.

Grę Deus Ex: The Fall na co dzień pobrać można za $6,99. W tym momencie cena jest o blisko osiemdziesiąt procent niższa. Pobierz Deus Ex: The Fall za $1,69 w Google Play.

Radiant

Jeżeli wychowaliście się na pierwszych konsolach video albo pamiętacie czasy, kiedy całe kieszonkowe wydawało się na automatach do gier, promocja na apkę o nazwie Radiant na pewno nie może Was ominąć. A to dlatego, że jest to świetnie prezentująca się strzelanka osadzona w dalekim kosmosie, która niemalże od razu budzi wspomnienia z lat minionych.

W opisywanej gierce przychodzi nam kierować latającym statkiem niejakiego Maksa Blastera. O samej fabule nie ma co za wiele pisać. Najważniejsze jest to, żeby wiedzieć, iż nasze główne zadanie polega na niszczeniu latających wokół nas obiektów – zarówno tych mniejszego kalibru, jak i typowych bossów, którzy potrafią zrobić nam niemałą krzywdę.

Do przejścia mamy w Radiancie 100 poziomów. Na każdym z nich nie tylko staramy się zdobywać punkty, lecz również walczymy o ulepszenia dla kierowanej przez nas maszyny. Wszelkiego rodzaju broni mamy do wyboru całe mnóstwo – nie będziecie mieli problemu z wybraniem czegoś dla siebie bez względu na to czy lubicie tradycyjnie rozwiązania, czy te rodem z filmu Science Fiction.

Grafika zastosowana w apce jest neonowa do potęgi. Jeśli chodzi o dźwięki, są bardzo miłe dla ucha  i umilają nam czas spędzony w pikselowym Wszechświecie. Na pewno nie można też narzekać na sterowanie, bowiem jest nieskomplikowane i bardzo intuicyjne.

Pełna wersja gry od studia Hexage kosztuje obecnie niecałego dolara. Poza promocją apka wyceniana jest na $1,99Pobierz Radiant za $0,99 w Google Play.

Another World

Remake popularnej niegdyś produkcji, w której kierujemy poczynaniami pewnego naukowca wciągniętego do innego wymiaru. Zadaniem gracza jest w niej chodzenie po dwuwymiarowym świecie, zabijanie przeciwników za pomocą broni laserowej oraz unikanie wszelkiego rodzaju przeszkód, które występują pod różnymi postaciami.

Z racji tego, że androidowa wersja Another World została wydana w dwudziestą rocznicę premiery oryginału, możemy w niej w dowolnym momencie przełączyć tryb grafiki z nowoczesnej, w jakości HD, na pikselową. Choć wydaje się to nieco pokręconym pomysłem, trzeba przyznać, że w praktyce spisuje się bardzo dobrze, a nawet potrafi doprowadzić do tego, że w oczach zakręci się niejedna łza.

Sterowanie w mobilnym Another World polega na dotykaniu ekranu w miejscu, w którym chcemy, aby przemieściła się kierowana przez nas postać. Prościej się już nie dało i bardzo dobrze. Dzięki temu przed rozpoczęciem rozgrywki nie jest niezbędne przechodzenie jakichś samouczków.

Another World zostało przecenione z $1,99 na $0,99. Fani klasycznych gier na pewno skorzystają z tej promocji. Pobierz Another World za $0,99 w Google Play.

Maya the bee: The Ant’s Quest

Na koniec polski akcent w zagranicznej oprawie. Maya the bee: The Ant’s Quest to gra, która opowiada nam o przygodach wirtualnej Pszczółki Mai. Pomagamy w niej królowej mrówek zapanować nad pewnym śmiertelnym wirusem, kierując mały stworzonkami i wykonując za ich pomocą ogromną ilość zadań.

Gra charakteryzuje się dobrze prezentującą się, trójwymiarową grafiką. Mamy w niej do wyboru nie jeden, lecz kilka rodzajów mrówkowych robotników. Każdy z nich służy nam do czegoś innego. Nieważne jednak na jaką strategię się zdecydujemy. Najważniejsze to zebrać określoną liczbę owoców, uważając przy tym na latające osy.

Maya the bee: The Ant’s Quest została przeceniona z $3,99 na $0,99. Pobierz Maya the bee: The Ant’s Quest za $0,99 w Google Play.

To już wszystko na dzisiaj. Jeżeli kupiliście chociaż jedną z wymienionych przez nas przecenionych produkcji, uznajemy naszą misję za spełnioną w stu procentach. Nie zapomnijcie odezwać się w komentarzach! Do następnego tygodnia!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button